Güzellik Bakım

Beyaz Tenli kadınlar için makyaj önerilerimiz

Beyaz Tenli kadınlar için makyaj önerilerimiz … Ten rengi dikkate alınarak yapılan makyajlar sizlerin hem daha dikkat çekici hem de daha güzel görünmenizi sağlayacaktır. ayrıntılar kent defterinde…

Beyaz ten makyajı
Beyaz ten makyajı

Beyaz Tenli kadınlar için makyaj önerilerimiz

Beyaz yada açık tene sahip biriyseniz makyaj konusunda şansınız çoktur. Çünkü kendinize uydurabileceğiniz pek çok makyaj önerileri vardır. Diğer ten renklerinde bu kadar fazla şansınız olmayabilir.

Gül kurusu ruj ve muhteşem dudaklar
Gül kurusu ruj ve muhteşem dudaklar

“Gül Kurusu Ruj önemli bir detay”

Beyaz tenliler için en önemli unsur, öncelikle kişinin beyaz tenli olduğunun farkında olmasıdır. Beyaz tenli kişilere hemen her türlü makyaj yakışsa da özellikle yüzüne yakışan şekil ayrı olmaktadır. Makyajınızın en önemli parçası olan gül kurusu ruj rengi, önemli bir detaydır. Başkasının yüzünde güzel duran bir makyaj türü, sizin yüzünüze, teninize yakışmayabilir. Dikkat etmeniz gerekmektedir.

“Kahverengi Rimel kullanın”

Kahverengi rimel ve kadın
Kahverengi rimel ve kadın

Eğer makyaj yaparken, gözlerinizi öne çıkarmayı seven kişilerdenseniz, kirpiklerden başlamak en iyisi olacaktır. Kahverengi ya da siyah renkli rimeller sizin kirpiklerinizi ön plana çıkaracaktır. Rimelin hemen sonrasında göz kalemi uygulayın. Eğer siyah bir rimel tercih ettiyseniz, şeffaf renkte bir göz kalemi daha uygun olacaktır. Seçeceğiniz far renkleri ise, biraz koyu tonlarda olmalıdır.

Toz pembe Allık ve kadın
Toz pembe Allık ve kadın

“Toz pembe Allık kullanın”

Eğer sarı saçlara sahipseniz kesinlikle pembe tonları size çok yakışacaktır. Allık seçimi yaparken toz pembe veya şeftali tonlarını seçmek elmacık kemiğinizi ön plana çıkarak ve güzelliğinize güzellik katacaktır. Allığı elmacık kemiği üzerine sürerseniz yanaklarınızı daha dolgun hale getirebilirsiniz.

Pembe dudak kalemi ve kadın
Pembe dudak kalemi ve kadın

“Pembe dudak kalemi ile makyajı tamamlayın”

Toplum arasında, koyu renk beyaz tenlilere yakışır diye bir algı oluşmuş durumdadır. Bu algıya kesinlikle önem vermeyin. Beyaz tenliler koyu renk rujdan uzak durmalıdır. Koyu renk rujlar sizi palyaço gibi gösterebilir. Özellikle açık pembe, kırmızı renkler makyajınızın daha iyi olmasını sağlayacaktır. Eğer ilgi çekmeyi seven biri değilseniz kırmızı tonda ruj kullanmamalısınız.

Yukarıda belirlediğimiz adımları dikkate aldığınız takdirde hem daha güzel makyaj yapmış olacaksınız hem de ilgi çekici bir hale geleceksiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı