Hayata Dair

Flört etmeye hazır mısınız?

Flört etmeye hazır mısınız?

Flört etmek, en temelde, birisine romantik bir şekilde ilgi duyduğunuzu şakacı bir şekilde göstermektir. Biriyle flört etmeye hazırsanız, onlardan cinsel olarak etkilendiğinizi ve ondan hoşlandığınızı zaten bilmelisiniz! Flört etmeye başlamak ve kendini ortaya koymak sinir bozucu görünebilir, ama korkmayın. Gerçekten sevdiğin birinin yanında gergin olmak normaldir ve kendinden emin görünmenin ve başarılı bir flörtün üstesinden gelmenin yolları vardır. İster çevrimiçi ister yüz yüze flört ediyor olun, duygularınızı açığa vurmak ve hoşlandığınız kişinin ilgisini çekmek arasında bir denge kurmak önemlidir. Nasıl flört edeceğinizi öğrenmek istiyorsanız ve birini tanımak için biraz yardım istiyorsanız, bu makale bazı genel tavsiyeler vermektedir.

YÜZ YÜZE FLÖRT

1-Göz teması kur: Göz teması, flört etmeye başlamak için yapabileceğiniz en iyi ve en kolay şeydir. Kişinin gözlerinin içine derinlemesine bakabilir ve aynı zamanda olayların çok yoğunlaşmasını önlemek için göz temasını kesmeye zaman ayırabilirsiniz. Bunu şu şekillerde kullanmayı düşünün:
Bakarken yakalanmak. Bakmayın, birine küçük bakışlar atın. Seni yakalayana kadar yapmaya devam et. Bakışları bir saniye tutun, gülümseyin ve uzağa bakın.
Konuşurken, özellikle konuşmanın anlamlı noktalarında (örneğin, iltifat ederken) onun gözlerinin içine bakın.
Sevdiğiniz kişiye göz kırpın veya kaşlarınızı kaldırın. Sevimsiz, ancak idareli kullanıldığında işe yarıyor. Bir odanın karşısından birine bakarken veya bir grup içinde konuşuyorsanız ve onun için gerçekten anlamlı bir şey söylüyorsanız yapın.
Kızlar bir erkeğe bakmayı deneyebilir, bakışlarınızı indirebilir ve kirpiklerini indirerek tekrar erkeğe bakmayı deneyebilir.

2- Gülümsemek: Sevdiğiniz biriyle konuşurken muhtemelen otomatik olarak gülümseyeceksiniz, ancak daha konuşma başlamadan önce inci gibi beyazlarınızı kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Hatta koridorlarda ya da odanın karşısından yanından geçtiğinde kişiye gülümseyebilirsin. Kulaktan kulağa da sırıtmak zorunda değilsiniz; sadece basit, ince bir gülümseme hile yapacak. Bu varyasyonları deneyin:
Yavaşça gülümse. Birine bakıyor ama onunla konuşmuyorsanız, anında sırıtmak yerine yavaş bir gülümsemenin yüzünüze yayılmasına izin vermeyi deneyin. Yavaş, durgun gülümsemeler genellikle seksi kabul edilir.
Göz teması kurduğunuzda gülümseyin. Aniden birinin gözlerinin içine bakıyorsanız, ekstra çekicilik için gülümseyin. (Eğer bu gerçek bir gülümsemeyse, diğer kişi bunu ağzınıza bile bakmadan görecektir. Gözlerinizi kırıştıracaktır ve Duchenne gülümsemesi olarak bilinir.)
Sadece ağzınla değil, gözlerinle gülümsemeyi dene. Gülümserken tüm yüzün aydınlansın.

3- Konuşmaya başla: Kendinizi tanıtın veya gizemi koruyun (isteğe bağlı). Flört ettiğin kişiyi henüz tanımıyorsan, bir giriş (veya birinin eksikliği) flört etmek için harika bir şey olabilir. Sevimsiz bir toplama hattına sahip olma dürtüsünden kaçının. Bir giriş veya basit bir sorudan sonra “Merhaba” demek çok daha etkili ve daha az zorlamadır.
Sevdiğiniz kişi adınızı bilmiyorsa ve doğal olarak girişken bir insansanız, bir noktada kendinizi tanıtmayı deneyin. “Merhaba, ben [isim]. Ve sen…?” Diğer kişinin adını aldığınızdan emin olun. Hatırlamanıza yardımcı olmak için, o size söyledikten sonra tekrarlamayı deneyin. (“Lily. Bu ismi seviyorum.” gibi)
Veya kendinizi bir meydan okuma gibi göstermek istiyorsanız, kimliğinizi bir süreliğine gizemli tutmaya çalışın. Diğer kişi gerçekten bilmek istiyorsa, size soracak veya sizi takip etmeye devam edecektir.
İlgilendiğiniz kişi İspanyolca gibi başka bir dilde konuşuyorsa, konuşmaya başlamadan önce dilden birkaç kelime alın.

4- Bir konuşma başlatın: Diğer kişiyi zaten tanıyor olsanız da olmasanız da, flörtü ilerletmenin en iyi yolu bir konuşmadır. Flört ettiğin kişi cesaretinden ve kendine güveninden etkilenecek. İşte birkaç yönerge:
Henüz tanımadığınız biriyle konuşun. Belki de bir sohbet başlatmanın en iyi yolu şu soruyla biten bir gözlemle başlamaktır: “Bu hafta ne kadar yağmur yağdığına inanamıyorum” veya “Burası kesinlikle dolu, ha?” Söyledikleriniz önemli değil, sadece kişiyi sizinle konuşmaya davet ediyorsunuz.
Tanıdığınız biriyle ortak bir nokta bulun. Diğer kişiyle zaten tanıştıysanız, paylaşılan bir deneyime veya ilgi alanına dayalı bir sohbet başlatın. Örneğin, birlikte gittiğiniz bir dersten veya ikinizin de işe giderken bindiği trenden bahsedebilirsiniz. Yine, konunun kendisi önemli değil, önemli olan onu sizinle etkileşime girmeye davet ediyor olmanız.
Yanıtı ölçün. Kişi hoş bir şekilde yanıt verirse, konuşmaya devam edin. Kişi yanıt vermiyorsa veya kafası meşgul veya ilgisiz görünüyorsa, muhtemelen sizinle flört etmekle ilgilenmiyor.

5- Melek gibi ol: Konuşurken çok kişisel bir şey getirme. Çevrenizdeki çevre, az önce gördüğünüz şov vb. hakkında konuşun. Kişi aşırı duygusal olmadan entelektüel tartışmalardan hoşlanmadığı sürece kişisel bilgileri (din, para, ilişkiler, eğitim vb.) bunun dışında tutun. Genel olarak, her ikinizle de kişisel olarak ilgili konuları (sizinki veya dinleri gibi) tartışmaktan kaçınmak ve ikinizin de kişisel çıkarı olmayan konuları tartışmak en iyisidir.
Evcil hayvanlarınız, realite televizyonunuz veya en sevdiğiniz tatil yerleri gibi daha eğlenceli ve tasasız konulardan bahsederken flört etmek daha kolaydır. Bu, flört etmek için kendinizi aptal yerine koymanız gerektiği anlamına gelmez, ancak rahatlamanız ve bir süre derin konuşmalardan kaçınmanız gerektiği anlamına gelir.
Oynak ol. Şakacı olmak, kendinizi fazla ciddiye almamak, biraz aptal olmak, hoşlandığınız kişiye şakacı bir şekilde vurmak veya biraz sıra dışı veya beklenmedik bir şey hakkında konuşmak anlamına gelir. Ayrıca, konuşma boyunca kendinize çok fazla baskı yapmamak anlamına gelir.

6- Niyetlerinizi iletmek için beden dilini kullanın: Sözsüz ipuçları, nasıl hissettiğiniz hakkında ağzınızdan çıkandan çok daha fazlasını söyleyebilir, bu yüzden nasıl hissettiğinizi ilettiğinizden emin olun. Takip etmeyi dene:
Duruşunuzu “açık” tutun. Kollarınızı veya bacaklarınızı çaprazlamayın, çünkü bunlar genellikle kendinizi diğer kişiden izole etmek istediğinizin işaretleridir.
Vücudunuzu diğer kişiye doğru çevirin. Flört ettiğiniz kişiyle yüzleşecek şekilde ayakta durun veya oturun. Gövdenizi ona doğru eğin veya ayaklarınızı o yöne doğru çevirin.
“Dokunma bariyerini” kırın. Konuşurken onun ön koluna dokunarak veya “yanlışlıkla” çok yakına yürüyerek ve diğer kişiye sürtünerek gelişigüzel bir şekilde fiziksel temas başlatın.
Saçınızla oynayın (kızlar). Saçınızla oynamak genellikle bir gerginlik belirtisidir, bu da diğer kişiden hoşlanıyorsanız iyi bir şeydir, neredeyse onun gergin olduğunuzu bilmesini istersiniz çünkü bu ilgilendiğiniz anlamına gelir. Bunu bilinçli olarak iletmek için, konuşurken bir tutam saçı parmağınızın etrafında yavaşça döndürün.

7- Dokunma korkusunu kırın: Aşkınıza ilk dokunduğunuzda, onu “tuzağa düşürmemeye” dikkat edin. Bölgeye bağlı olarak, temas kazara olmayacak kadar uzun olmalı, ancak daha fazla olmamalıdır. Bir eli veya kolu tutmaktan kaçının ve bunun yerine kolundaki hayali bir kir lekesini fırçalamak veya çekmeden ayaklara veya dizlere “yanlışlıkla” dokunmak gibi hareketleri deneyin.
Tüm bu dokunuşlar, aşağılanmadan veya gücenmeden reddedilebilir, bu nedenle aşık olduğunuz kişi bu tür bir temasa hazır değilse, onları sizi tamamen reddetmeye zorlamayacaksınız.

8- Konuşmanın başında diğer kişiye iltifat edin: Fazla ileriye dönük görünebilir, ancak sağlam bir arkadaşlık başlamadan önce onunla çıkmakla ilgilendiğinizi ona bildirmek, arkadaş çevresinden geçmenin en kolay yoludur. Kendinize güvenin ve fırsatın elinizden kaçmasına izin vermeyin. Başka bir fırsatı ne zaman alacağınızı asla bilemezsiniz. İşte deneyebileceğiniz bazı teknikler:
İltifat ederken göz temasını koruyun. Uzaklara bakmak yanlışlıkla sizi samimiyetsiz gösterebilir.
Sesinizin tonunu ve yüksekliğini biraz azaltın. Her zamanki konuşma sesinizden biraz daha düşük bir sesle iltifat etmek, onu samimi ve seksi gösterir. Ayrıca, diğer kişiyi sizi duymak için yaklaşmaya ikna edebilir.
Aşkınızın diğer ilgi alanlarını kendi yararınıza kullanın. Bu kişinin başka biriyle çıktığını (veya onunla ilgilendiğini) biliyorsanız, bunu bir iltifat olarak kendi yararınıza kullanabilirsiniz.
İltifatı konuşmaya dahil etmeyi deneyin. Örneğin, hoşlandığınız kız nasıl kötü bir gün geçirdiğinden bahsediyorsa, “Senin kadar güzel birini görmekten nefret ediyorum, mutsuz hissediyorum. Yardımcı olmak için ne yapabilirim?” gibi bir şey söyleyebilirsin.
Görünümleri iltifat etmeye dikkat edin. Bir kız gözlerini fark ederseniz bundan hoşlanabilir, ancak çok yakında güzel bir vücuda sahip olduğunu söylerseniz sizi ürkütücü olarak etiketleyebilir. Güvenli oynayın ve şu fiziksel özelliklere bağlı kalın:
Gözler
Gülümsemek
dudaklar
Saç
Eller

9- Etkileşimlerinizi kısa ve tatlı tutun: Talep yaratmanın anahtarının arzı kıt hale getirmek olduğunu unutmayın, bu nedenle flörtlerinizin nesnesiyle etkileşimlerinizi sınırlamaya çalışın. Onunla her gün konuşmayın. Bunu özel bir etkinlik haline getirin ve haftada birkaç kez kaydedin.
Konuşmaların 5 veya 10 dakikadan fazla uzamasına izin vermeyin. Ne kadar uzun sürerse, garip bir sessizliğe girme olasılığınız o kadar yüksek olur.
Diğer kişinin size gelmesine izin verin. Etkileşimi başlatma ve bir ilgi uyandırma işine girdikten sonra, biraz geri çekilin ve sizi bir etkileşim için arayıp aramadığına bakın. Bu, ilgiyi ölçmek ve gerilim oluşturmak için iyi bir yol olabilir.

10- Zamanı geldi: Flörtleşmeniz şimdiye kadar başarılı olduysa ve diğer kişiyi daha iyi tanımak istiyorsanız, bunu bir randevuya dönüştürebilir misiniz diye bakmanın zamanı geldi. İşte birkaç yaklaşım:
Diğer kişinin daha sonraki bir tarihte planları olup olmadığını sorun. Örneğin, “Peki, Cumartesi gecesi ne yapıyorsun?” diyebilirsiniz. Bunu evet veya hayır cevabı gerektiren bir soru yerine açık bir soru olarak tutmaya çalışın, bu şekilde daha fazla bilgi alacaksınız. Birine bu gece, hatta yarın ne yaptığını sormayın. Aşırı umutsuz görünmemek için tarihi birkaç gün sonraya ayarlamaya çalışın.
Belirli bir etkinlik önerin ve ona gelmek isteyip istemediğini sorun. Bir grup tarihi ayarlamaya çalışıyorsanız, bu en iyi yaklaşımdır. Şöyle bir şey söyleyebilirsiniz, “Birçoğumuz Cuma günü bir film izleyecektik ve bizimle gelmenizden gerçekten çok memnun olurum.”
Açık sözlü ol. Kendine fazladan güveniyorsan, herhangi bir iddiada bulunmadan öldürmeye git. Örneğin, “Seninle bir randevuya çıkmayı gerçekten çok isterim. Ne zaman boşsun?” gibi bir şey söyleyebilirsin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu