Güzellik Bakım

Kadınlar evde Oryal ile saç rengini açabilirler mi?

Kadınlar evde Oryal ile saç rengini açabilirler mi? … Bir anlık hata yaparak saçlarınızı koyu renk yaptınız, fakat çevreniz size bu saç renginin size uyum sağlamadığını söyledi..? ayrıntılar kent defterinde…

evde saç açma
evde saç açma

Kadınlar evde Oryal ile saç rengini açabilirler mi?

Kadınlar, ufacık bir strese girdiğinde ya da canı sıkıldığında çareyi ya alışveriş yapmakta ya da saç rengini değiştirmekte buluyor. Bir anlık hata yaparak saçlarınızı koyu renk yaptınız, fakat çevreniz size bu saç renginin size uyum sağlamadığını söyledi. Yaptıkları tüm yorumlar sizin canınızı epeyce sıktı. Ve saç renginizi açmanız gerektiğini düşündünüz. Bunun için size lazım olan tek şey oryal dir. Peki Oryal’le saç rengi nasıl açılır?

Saç rengi neden Oryal’le açılır?

Oryal, saçlarınızın renginin açılmasına katkı sağlayan kimyevi bir maddedir. Kimyasal içeriği fazla olduğu için saçlara fazla uygulandığı takdirde zarar verebilir. Oryal uygulanan saç, incelebilir ve keratin kaybedebilir. Saç renginizi açtıktan sonra, mutlaka saçlarınıza bakım yaptırmalısınız. Unutulmaması gereken diğer bir nokta ise oryal’le saç açmadan önce saçlarınızın kirli olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Temiz saça oryal işlemi uygulamak doğru değildir. Eğer yapma imkanınız varsa saç renginizi açmadan 2 veya 3 gün önce saçlarınıza doğal yağlar ile bakım yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

Oryal’le saç açma işlemi için gerekli malzemeler

*-Havlu
*-Eldiven
*-Boş bir kap
*-Fırça
*-İnce Uçlu Tarak
*-Oksidan Kremi
*-Klips Tokalar
*-Toz Oryal

Evde uygulama
Evde uygulama

Oryal’le saç rengi nasıl açılır?

Oryal’le saç açma işlemi uygulanışı

Koyu bir saç renginiz varsa oksidan kremi numaranız 9 olmalıdır. Eğer daha açıksa 7 numara oksidan kremi işinize yarayacaktır. Saçlarınıza oryal uygulayacaksanız eğer ellerinize mutlaka eldiven giyiniz. Oksidan kremini boş kaba döktükten sonra üzerine toz haldeki oryal’i ilave ediniz. Sonrasında iyice karıştırın. Oryal’in elbisenize bulaşmasını önlemek için omzunuza klips toka yardımıyla havluyu sabitleyin. Kimyasal bir madde olduğundan olayı vücudunuzun herhangi bir yerine temasından kaçınınız.

oryalle sac acma islemi sonuçları
oryalle sac acma islemi sonuçları

Saçlarınızın uç kısmı, dip kısımlarına göre daha kolay açılmaktadır. Bundan dolayı oryal’le saç açma işlemine saç uçlarınız dan başladığınız takdirde daha güzel bir saç rengi elde etmiş olacaksınız. İşlemi uygularken saçın tamamına birden değil de tutam tutam ayırarak uygulamanız gerekir. Eğer saçlarınıza daha önce boya işlemi uygulandıysa saçlarınızın rengi 15-20 dakika içerisinde açılacaktır.

Saç renginizde açılma başladıysa saç derinize dokunmadan saç diplerinize sürmeye çalışın. Kokusundan zarar görmemek içinse geniş ve açık havalı bir odada uygulama işlemini gerçekleştirin. Oryal’in saçlarınızda kalma süresi en fazla 30 dakika olsun. Saçlarınızda ne kadar fazla kalırsa saçınızın yanma ve kopma ihtimali o kadar fazla artacaktır.

Saçlarınız yeteri kadar açıldığında, ılık su ile durulayın ve saçlarınızda oryal kalmadığından emin olun. Saçınıza uygun olan şampuan ve kremle iyice arındırın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı