Memduh Büyükkılıç deprem bölgesinde yemek dağıttı

yazar:

kategori:

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, mobil mutfakta, görevli personele yemek dağıttı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan ve üst düzey bürokratlar ile birlikte gittiği Kahramanmaraş deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Başkan Büyükkılıç, Pınarbaşı ve Akkışla belediye başkanlarıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından deprem bölgesinde kurulan mobil mutfakta hazırlanan yemekleri hem personele hem de depremzedelere dağıtmayı da ihmal etmedi.

Büyükkılıç açıklamasında, “Adeta seferber olduk, bu yarayı milletimiz saracak, sarıyor. Benim bu dördüncü gelişim, devletimiz güçlü, bunun altından bu ekip, bu kadro, bu devlet, bu Cumhurbaşkanı hep beraber dayanışma içerisinde kalkar. Devletimiz kurum ve kuruluşlarıyla burada. AFAD’ıyla, Kızılay’ıyla, İçişleri Bakanlığımızın jandarma ekibiyle, askerimiz, polisimiz burada” şeklinde konuştu.

Görevliler de Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ve dua etti.

“KAYSERİ, KAYSERİLİLİĞİNİ GÖSTERDİ”

Büyükkılıç’ın bölgeye verdiği desteklerden dolayı minnettar olduklarını vurgulayan bir görevli kadın da “Kayseri, Kayserililiğini gösterdi, Allah razı olsun tüm kardeşlerimizden tabi. 4 gündür İzmir’den geldik, buradayız. Her yerde Kayseri belediyesinin aş evleri, yemek işleri personelleri canı gönülden boş geçirmiyorlar. Sabah nöbete giderken ‘bari bir çayımızı iç’ diyorlar. Misafirperverliğinizden, yardımseverliğinizden Allah razı olsun” diye konuştu.

“ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN”

Bursa’dan gelen bir kadın görevli ise Kayserililerin çadırında güvenle durduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Allah onlardan razı olsun. Gecenin üçünde bile aç kalsak, ‘Kayseri çadırı var’ diyoruz. Hepinizden, emeğinizden razı olsun. Takdire şayan. Benim ekibim gitti Bursa’ya, ben tek kaldım, Kayserililerin çadırında güvenle duruyorum. Ekibiniz de çok güzel, kalben ve gönülden Allah bin kere razı olsun. Ben Bursa’lıyım ama Kayserililerin böyle olduğunu bilmiyordum.”