Nem kazandıran maske

Nem kazandıran maske ile cildiniz yazın sıcağına hazır

yazar:

kategori:

Nem kazandıran maske ile cildiniz yazın sıcağına hazır … Pratik bakım maskeleri ile cildin esnekliği, parlaklığı geri kazandırılmalı, sağlıklı görünmesi sağlanmalıdır. Cilt bakım maskeleri kan dolaşımını hızlandırdığı için cildinize tazelik ve genç bir görünüm verir. ayrıntılar kent defterinde…nem kürü

Nem kazandıran maske ile cildiniz yazın sıcağına hazır

Cilt bakım maskeleri kan dolaşımını hızlandırdığı için cildinize tazelik ve genç bir görünüm verir. Aynı zamanda cildinizde yağ dengesi sağlayarak, mükemmel bir arınma sağlar. “Yaz mevsiminde evde cilt bakımı nasıl yapılır?” sorusunun cevabını bulacağınız bu yazımızda, cilt tipinize ve cildinizdeki sorunlara en uygun cilt bakım maskesi tariflerinden birini seçerek, hemen evde cilt bakımı yapmaya başlayabilirsiniz.

Yaz sıcağında cildinizin en çok ihtiyacı olan nemdir. Sıcak hava ve terleme nedeniyle vücudunuzda su kaybı yaşarsınız ve bu kaybın cildinizdeki belirtisi kuruluk olur. Cildinize nem kazandırmak için cilt bakımı yapmanın yanı sıra günde en az 2,5 litre su içmeniz, cilt tipinize uygun hafif formüllü bir nemlendirici kullanmanız gerekir. Yaz sıcağından etkilenen ve kuruyan cildinize eski nemini geri kazandırmak için aşağıdaki önerilerimizi de uygulayabilirsiniz:

*-Yarım muz, 3 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı toz zencefili karıştırarak püre haline getirin. Yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün ve en az 30 dakika bekletin. Maskenizi soğuk suyla yıkayın. Bu maske cildinize aynı zamanda zencefil sayesinde ferahlık da kazandıracak. Nem maskesini kuruyan dirseklerinize ve topuklarınıza da uygulayabilirsiniz.
*-Yarım salatalığı bir kaşık balla karıştırarak püre yapın. Yüzünüze sürün ve 20 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın. Bal cildinize harika bir yumuşaklık kazandıracak.
*-Elinize birkaç damla zeytinyağı alın ve yüzünüze masaj yapın. İyice yedirdiğinizde yüzünüzü nemli bir bezle silin. Soğuk suyla yıkayın. Eğer cildiniz çok kuruysa 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü silebilirsiniz.
*-1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı limon suyu ve yarım yemek kaşığı sütü karıştırın ve cildinize sürün. 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın. Bu maske, yağlı ciltlerde yağ dengesi sağlayacak, kuru ciltlere nem kazandıracak.

Cildinizin yaz boyunca sağlıkla ışıldaması için bu kürleri uygulamaya devam edebilirsiniz. Yaz bakımınızı korumak için doğru nemlendiricileri, temizleyicileri ve güneş koruma ürünlerini tercih etmeniz gerekir. Kaynak: carrefoursa