Şikago’da gezinmek ve güzellikler görebileceğiniz en iyi yerler

yazar:

kategori:

Şikago’da gezinmek ve güzellikler görebileceğiniz en iyi yerlerŞikago‘nun mahallesini tanımak kolay değildir- onları nasıl saydığınıza bağlı olarak, 77 tanımlı “topluluk alanı” ile sakinlerin tanımladığı 200 resmi olmayan mahalle arasında herhangi bir yer vardır. ayrıntılar hayaldefterim de…

Şikago’da gezinmek ve güzellikler görebileceğiniz en iyi yerler

Şikago‘daki mahallelerin çoğu, yeni gelen göçmenlerin iddialarını aldıkları ve Amerikan rüyasına doğru çalışmaya başladıkları etnik yerleşim bölgeleri olarak başladı. Bazı mahalleler kültürel başlangıçlarının ötesine geçerken, çoğu hala geçmişleri ile cadde, kilise ve park adlarında ve çoğu zaman mahalle değiştikçe hayatta kalmayı başaran garip restoran veya fırınlarda bulabileceğiniz bağlantıları sürdürür.

Şikago‘nun mahallesini tanımak kolay değildir-onları nasıl saydığınıza bağlı olarak, 77 tanımlı “topluluk alanı” ile sakinlerin tanımladığı 200 resmi olmayan mahalle arasında herhangi bir yer vardır. Şikago‘ya seyahat edenlerin Windy City‘nin ne olduğu hakkında çok iyi bir fikir edinmek için check-in yaptırmaları gereken sekiz alan seçtik.

Hasır Park –Hasır Park

Herhangi biri Wicker Park hala bağımsız bir atmosfere sahip. Mahallenin barları çoğunlukla erkek çocuklara ait titreşimlerden kaçınır ve burada yaşayan insanlar şehir merkezinde kurumsal işlerde çalışsalar bile delinir ve dövülürler. Hasır Park 19. yüzyılın sonlarından kalma güzel Alman ve İskandinav konaklarıyla doludur ve Hoyne Bulvarı boyunca bunların en yüksek yoğunluğu Kuzey Bulvarı‘ndan güneye gidiyor. Bu muhteşem evlere göz atın ve Milwaukee Bulvarı üzerindeki butiklerde her gün alışveriş yapın ve geceleri, mahallenin harika canlı müzik mekanlarını, mükemmel restoranları ve cuma ve cumartesi akşamları kalabalık sokakları gören hareketli bar sahnesini keşfettiğinizden emin olun. Wicker Park‘ta harika bir gece geçirmek için Piece Brewery and Pizzeria‘dan bir pizza ve bira alın, Subterranean‘da bir konsere katılın, sonra Estelle’de gece geç saatlerde dalış bar içeceklerini alın.

Logan Meydanı –logan meydanı

Şehrin en hızlı değişen mahallelerinden biri olan Logan Square, on yıl önce mahalleye girmenin çok tehlikeli olduğunu düşünen insanlarla doludur. Bugün Logan Meydanı çevresinde her türlü Chicago‘yu bulacaksınız. Logan Square, Hint klasiklerini eğlenceli bir şekilde çeken mükemmel Superkhana International gibi şehrin en iyi restoranlarından bazılarına sahiptir. Mahallenin ana bölümü olan Milwaukee Caddesi, hareketli bir bar sahnesi ve birçok harika bira fabrikası, kafe, pastane ve bir sağlık gıda kooperatifidir. Akşam yemeğinizi bir filmle eşleştirin ve 1915’ten beri dolaşan bağımsız bir sinema-bar melezi olan Logan Theatre‘ı izleyin. Sinemada Hollywood gişe rekorları kıran filmlerin yanı sıra bağımsız ve gerileme gösterileri de var. Vitray kemer ve mermer duvarlar gibi orijinal özelliklerin çoğu titizlikle restore edilmiştir.

Pilsen –Pilsen

Başlangıçta Çek göçmenler (bu nedenle adı) tarafından yerleştirilen Pilsen, yavaş ama kesin bir biçimde soylulaştırılmasına rağmen, bir süredir ağırlıklı olarak Meksika’lı olmuştur. Burada kentin en iyi Meksika restoranlarını ve ‘60’ların ve‘ 70’lerin siyasetinde kökleri olan dinamik bir sanat sahnesinin parçası olan sokak sanat eserleri ve topluluk duvar resimleri bulacaksınız. Yerel halk her zaman en iyi restoranlar hakkında tartışacak, ancak birkaç favorisi Atotonilco ve El Milagro, harika yemekler yapmanın yanı sıra, kentin Meksika restoranlarının çoğu için ekmeği de yapacak. Meksika kültürünü ve Amerika‘daki Meksika-Amerikan deneyimini belgeleyen güzel halk sanatlarını ve sanat eserlerini görmek için harika (ve ücretsiz) Ulusal Meksika Sanatı Müzesi‘ni ziyaret edin. Çoğu insan için buradaki vurgu, Día de los Muertos maskelerinin ve Ölülerin Gününü kutlamak için kullanılan diğer eşyaların koleksiyonudur.

Humboldt Parkı –Humboldt Parkı

Humboldt Park, 1970’lerden bu yana Chicago’nun Küçük Porto Riko’su oldu. Ancak soylulaştırma hareketleri bölgeyi değiştiriyor. Mahalleye adını veren gerçek park, bahçeler, bir lagün, sulak alanlar ve hava sıcak olduğunda hafta sonları ve akşamları bazı rekabetçi beyzbol ve voleybol oyunlarına ev sahipliği yapan top sahaları ile güzeldir. Parkı gezmek mahallenin en dikkat çekici yönlerinden biri. Lagün manzarasına sahip ve yaz aylarında kürekli tekneler kiralayabileceğiniz harika bir kafeye sahip olan Formal Garden‘ı ve kayıkhaneyi kaçırmayın. Paris‘te küçük bir mahallede bistro hissi veren harika Café Marie-Jeanne gibi son yıllarda mahallede çok sayıda iyi restoran ve bar açıldı. Tabii ki, Humboldt Park‘ta yine de mükemmel Porto Rikolu yemekleri yiyebilirsiniz – dışarıda yemek yemek için La Bomba‘ya ya da hareket halindeyseniz parktaki yiyecek kamyonlarından herhangi birine göz atabilirsiniz.

Şehir dışına ve Andersonville –Andersonville

Savaş sonrası yıllar boyunca 1920’lerden itibaren, Uptown Şikago‘daki eğlence merkezindeydi. Dans salonları ve yeraltı tünellerinden Al Capone‘nin içkilerinin alıp baskınlardan kaçtığı mükemmel Yeşil Değirmen gibi barları var. Bu eski dans salonlarından ikisi, Aragon Balo Salonu ve Riviera Theatre, bugün katil konser mekanları. Komşu Andersonville bir zamanlar Chicago’nun Küçük İsveç’iydi ve bugün birçok bar, kafe ve restoranla asmak için eğlenceli bir yer. Aynı zamanda Chicago’nun en LGBTQ dostu alanlarından biridir. İki mahallenin ortasındaki Küçük Saigon, Argyle Caddesi boyunca, bir dizi lezzetli Vietnam restoranının yanı sıra Tayland, Çin ve Hmong yemeklerinin de bulunduğu etnik bir yerleşim bölgesidir. Tank Noodle, semtin kalbindeki köşede oturuyor ve mahallenin en iyi Vietnam yemeklerini servis ettiği düşünülüyor.

Lakeview ve Lincoln Parkı –Lakeview ve Lincoln Parkı

Lincoln Park geleneksel olarak Chicago’nun eski paralı mahallelerinden biri oldu ve bölgede hala çok sayıda güzel, pahalı ev var. Ayrıca mahalleyi genç ve eğlenceli tutan DePaul Üniversitesi de bulunmaktadır. Lakeview, kuzeydeki Lincoln Park ile sınırlıdır ve içerisinde Boystown ve Wrigleyville‘in daha küçük semtlerini içerir. İki bölge, kentin en yoğun bar ve restoran konsantrasyonlarına sahiptir ve burada yapılacak eğlenceli bir şeyler vardır. Bro-ish spor barlarına meraklıysanız, ünlü Wrigley Field Marquee‘nin efsanevi Cubby Bear pisi köşesine bakın.

Eğlenceli bir LGBTQ dostu sahne için Boystown‘u vurun ve her zaman mükemmel müzik eşliğinde gece geç saatlerde dans etmek için Berlin’e gidin. Wicker Park ve Logan Meydanı‘nın modaya uygun ve yaratıcı kalabalığa daha çok eğildiği yerlerde, bu mahalleler, Ortabatı akın çevresindeki büyük 10 üniversitenin çok sayıda mezunu ile birlikte, iş türlerine daha fazla eğiliyor. Bu mahallelerin ikisi de göl boyunca uzanmaktadır ve göl kenarının tamamı, gerçek Lincoln Parkı‘nı oluşturan tüm plajlar ve yeşil alandır. Göl kenarı boyunca, yerel flora ve fauna hakkında bilgi edinmek için Peggy Notebaert Doğa Müzesi‘ni ziyaret edin.

Şehir Merkezi ve Döngü –Grant Park

Şehir merkezi, Chicago’nun en ikonik konumlarının çoğunu bulacağınız yer. The Loop; şehir merkezini çevreleyen ve pazartesiden cumaya çalışma saatlerinin dışında çok az ilerleyen yüksek tren rayları için adlandırılmış olsa da; kesinlikle dolaşmak için Brown, Pink, Orange veya Purple Line trenlerine atlamaya kesinlikle değer Döngü ve şehri farklı bir noktadan görmek. Loop‘un hemen dışında, Millennium Park, Maggie Daley Park ve Grant Park heykellerini (ünlü “Bean” Millennium Park‘ta bulunur); fıskiyeleri, bahçeleri ve gökdelenlerin bir tarafındaki inanılmaz manzaralarını görmeye değer. ve diğerine mavi göl. Chicago Riverwalk güzel bir kamusal alandır ve nehrin yeşil suları üzerinde yükselen klasik köprülerin ve yüksek binaların en iyi manzarasına sahiptir. Güneydoğudaki Müze Kampüsü, Saha Müzesi, Shedd Akvaryumu ve Adler Planetaryumu ile tam olarak keşfetmek için günler sürebilir. Kuzeye Chicago’nun Magnificent Mile’daki ana alışveriş bölgesidir.

Hyde Park –Hyde Park

Güney tarafındaki Hyde Park, Chicago’nun en eski mahallelerinden biridir. Bugün en iyisi Şikago Üniversitesi‘nin evi ve başkanlık öncesi Obamas’ın eski evi olarak biliniyor. Bilim ve Endüstri Müzesi, kentin en iyilerinden biridir ve her zaman her yaş için ilginç bir şey vardır. Müzenin ardında, Jackson Park bir zamanlar 1893 Kolomb Sergisi‘nin alanıydı ve bahçelerle; spor sahalarıyla, plajla, golf sahası ve bazı güzel lagünlerle dolu muhteşem bir yeşil alan. Parkın batısına giden Midway Plaisance, C kampüsünün ortasındaki geniş bir bulvardır. Yakınlarda görülmeye değer bazı güzel evler var; bunlardan en iyisi Chicago mimar Frank Lloyd Wright’ın bir tur yapabileceğiniz ve gitmeniz gereken Robie Evi. Hyde Park ayrıca ruh yemek için harika bir semttir; Tüm klasikleri için The Soul Shack‘e göz atın.