Haber

Kayseri’de erken tanıya farkındalık etkinliği

Kayseri’de Dünya Kanser Gününe özel olarak bir etkinlik düzenlenecek. Meme ve Rahim Ağzı Kanseri’nde erken tanıya dikkat çekilecek olan etkinlik ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kansere olan farkındalığı yükseltmek ve kanserin tanı, erken tedavi ve engellenmesine teşvik için her yıl 4 Şubat’ta Dünya Kanser Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Kayseri’de de bugün Holıday Inn Otel’de ücretsiz bir etkinlik gerçekleştirilecek. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Medikal Onkoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Metin Özkan ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Serdar Serin’in konuşmacı olarak katılacağı seminerde erken tanıya dikkat çekilecek. Gerçekleştirilecek olan seminer saat 12.00’e başlayacak ve 16.00’ya kadar devam edecek. Seminerde Meme Kanseri ve Rahim Ağzı Kanseri ile ilgili bilgiler verilecek.

Rotary Kulubünün ev sahipliği yapacağı seminere Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) ve SS. Talas Maharetli Eller Kadın Girişimi, Üretimi ve İşletme Kooperatifi de destek veriyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu