Haber

Odabaş: “Halktan helallik istemekle bu vebalden kurtulamazsınız”

Odabaş: “Halktan helallik istemekle bu vebalden kurtulamazsınız” … Odabaş, “Bu salgından etkilenen tüm tarafların temsilcilerinden oluşan, ‘Geniş Kapsamlı Pandemi Kurulu’ oluşturmadan bu salgını az hasarla atlatmamız mümkün değil” dedi. detaylar haberimizde…

Odabaş: “Halktan helallik istemekle bu vebalden kurtulamazsınız”

Cumhurbaşkanına açık çağrı: “Geniş Kapsamlı Pandemi Kurulu” oluşturun!..

Marsiad Genel Başkanı Bahri Odabaş; Dünyamızı ve ülkemizi saran salgın nedeniyle alınan tedbirlerin yetersiz, yetkisiz ve etkisiz olduğunu gördüğünü ifade ederek gündeme ilişkin değerlendirme yaptı.

Odabaş, yapmış olduğu yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanım, Dünya çapındaki bir saldırıyı sadece Bilim Kurulu ve Bakanlar Kurulu ile az hasarla atlatmamız mümkün değil.

Bugüne kadar gerek kullanılan ve kullanılmayan ilaçlar ve uygulanan kısıtlamaların yanlışlığından nice canlar kaybettik, nice ekonomik zararlarla karşılaştık.

Tedaviden ekonomik tedbirlere kadar, bu salgından etkilenen tüm tarafların temsilcilerinden oluşan; ‘Geniş Kapsaml Pandemi Kurulu’ oluşturmadan bu salgını az hasarla atlatmamız mümkün değil.

Böyle devam ederse millet ve ülke olarak çok fazla zarar görecek bedel ödemeye devam edeceğiz.

Bir tarafta adı konmamış bir bedel ödeme sürerken, siz, halktan helallik istemekle bu vebalden kurtulamazsınız.

Hiç değilse bu konuya kulak vermenizi, en kısa zamanda halkın bu konudaki tekliflerini açık ilanla duyurup almanızı ve gereğini yerine getirmenizi,

Bir vatandaş, işadamı ve sivil toplum örgütü olarak sizden acilen talep ediyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu