Haber

Odabaş: ‘Lidere dayalı siyasetten millete dayanan siyasete’

Odabaş: ‘Lidere dayalı siyasetten millete dayanan siyasete’ … Odabaş; “Millete ve sisteme dayanan bir parti iktidara geldiği takdirde Türkiye en geç 10 yıl içinde dünyanın ilk üçüne gireceğine adım kadar inanıyorum” dedi. ayrıntılar kent defterinde…

Odabaş: ‘Lidere dayalı siyasetten millete dayanan siyasete’

2020 yılının ilk gününde sosyal ve siyasal duyarlılık gösteren MARSİAD genel başkanı Bahri Odabaş bir basın bülteni yayımladı.

Odabaş yayımladığı 2020 yılının ilk basın bülteninde şu ifadelere yer verdi:

“Yaşım 61 oldu, Cumhuriyetten itibaren ülkeyi yöneten tüm siyasi partileri, samimi ve objektif bir şekilde inceledim, gördüm ve dinledim.

Atatürk’ten itibaren tüm ülkeyi yöneten liderlerin ve partilerin kısa zaman sonra güç zehirlenmesi yaşadıklarını, kontrolden çıkarak yozlaştıklarını ve ülkeye zarar verdiklerini gördüm.

En son Ak Parti ve Erdoğan 18 yıldır iktidarda, yaptığı olumlu işlerin çoğunu ilk dönemde yaptı, son dönemlerde ülkeyi tamiri çok zor durumlara soktu, ülke her alanda kan kaybetmeye devam ediyor!

600 yıldan fazla dünya liderliği yapan Osmanlının üç özelliği bence uzun yıllar iktidarda kalmasını sağladı.

1- Padişahlar, doğdukları günden itibaren çok kaliteli eğitim alıyor ve ülkeyi yönetmeleri için yetiştiriliyorlardı.
2- Hayatlarının hiçbir döneminde halktan kopmuyor, padişah oldukları zamanlarda sık sık Tebdili Kıyafetle halkın içine girip ciddi bir kontrol mekanizması oluşturuyorlardı.
3- Çok ciddi bir devlet sistemi kurmuşlar, adalet ve özgürlüklere çok önem vermişler, kimsenin inancına ve yaşam tarzına müdahale etmemişler.

Şimdi gelelim bizim liderlere!

1- Ülkeyi yönetmek için özel bir eğitim almamışlar.
2- Gücü ele geçirdikten sonra halktan kopuyorlar, etrafındaki çıkarcılar ve yalakalardan halka ulaşamıyorlar, sadece nutuk atıyorlar, halkı dinlemiyorlar.
3- Sistem yok, Tüzük ve yasalar liderlerin iki dudağı arasında değişiyor.

2020 yılında önerim!

Millete ve sisteme dayalı yeni bir siyasi oluşum acilen hayata geçirilmeli!

Değiştirilemez maddelerle yeni bir siyasi partiler kurulmalı!

1- Bu partiden aday olacakların tamamını bu partinin üyeleri belirler.
2- Bu partinin tüm finansmanını bu partinin üyeleri karşılar, aidatını ödemeyen üyeler bu partide seçme ve seçilme haklarını kullanamaz.
3- Üst üste iki dönemden fazla kimse aday olamaz.
4- Bu partiden göreve gelenler yedekleri ile beraber seçilir, üyelerin %60’ının imzası ile görevden alınabilir.

Bu maddeler tartışılabilir, eksileri veya artıları olabilir.

Millete ve sisteme dayanan bir parti iktidara geldiği takdirde Türkiye en geç 10 yıl içinde dünyanın ilk üçüne gireceğine adım kadar inanıyorum.

Sayın Erdoğan sadece MARSİAD’ın üç projesini dinleyip uygulasaydı, sekiz milyon istihdam ve yılda 200 milyar dolar gerçek ihracat yapacak, ülkenin gelirleri en az iki katına çıkacak, asgari ücret ve en düşük emekli maaşı 5000 TL olacaktı!

Bizim dışımızda binlerce kişi ve kurumun birçok önemli fikir ve projelerini de buna ilave ederseniz üstünü hayal etmek zor olmayacaktır.

İnanmakta zorlananları fabrikama ve ofisime davet ediyorum, telefonum 24 saat açıktır.

Bundan sonra her ayın ilk cuma günü saat 10.00’u insanları dinleme günü ilan ediyorum! Önemli fikir ve projeleri olanları fabrikamdaki ofisimde dinleyip yardımcı olmaya çalışacağım.

Tüm Siyasi Parti Genel Başkanlarını ve İl ve İlçe Başkanlarını ve Sivil Toplum kuruluşlarını ayda bir günü insanları dileme günü ilan etmelerini tavsiye ediyorum.

2020 yılının özlediğimiz refah ve mutluluğa ulaşmamıza vesile olmasını en içten duygularımla temenni ediyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu