Hayata Dair

Büyük Popoların insan vücudu için inanılmaz faydaları

Büyük Popoların insan vücudu için inanılmaz faydaları … Uluslararası Obezite Dergisi’ne konuşan bilim adamları, bilimin kalça bölgesindeki yağı arttırmak için özel bir çaba gösterebileceğini söyledi. ayrıntılar hayaldefterim de…

Büyük Popoların insan vücudu için inanılmaz faydaları

İngiliz uzmanlar kalça, popo ve buzağılarda aşırı kilo sağlığa faydalı olduğunu ve kalp ve metabolik sorunlara karşı koruduğunu söyledi.

“Damar tıkanıklığını önlüyor”

Havza bölgesindeki yağlar, vücuttan zararlı yağ asitlerini çıkararak damarların ve iltihaplanmanın tıkanmasını önleyen maddeler içerir.

“Büyük popo tercih nedeni olacak”

Oxford Üniversitesi‘nden bilim adamları, böyle bir koruma özelliği olmadan bel çevresindeki fazla yağ yerine büyük poponun tercih edileceğini söyledi.

“Bilim adamları kalça yağını arttırmak için özel çaba gösterecekler”

Uluslararası Obezite Dergisi’ne konuşan bilim adamları, bilimin kalça bölgesindeki yağı arttırmak için özel bir çaba gösterebileceğini söyledi.

“Vücut yağları reçete olacak”

Gelecekte doktorlar, vücut yağlarını, kardiyovasküler ve diyabet gibi metabolik hastalıklara karşı baskılayıcı alanına kaydıran ilaçlar reçete edebileceklerdir.

Bilim adamları ayrıca kalça bölgesinde çok az yağ bulundurmanın “cushing sendromu” gibi ciddi metabolik sorunlara yol açabileceğini de kaydetti.

Bilimsel kanıtlar popodaki yağdan kurtulmanın bel çevresindeki yağdan kurtulmaktan daha zor olduğunu göstermektedir.

“Uzmanlar yararlı olduğunu söylüyorlar”

Bu istenmeyen bir durum olmasa da uzmanlar bunun yararlı olduğunu söylüyor çünkü yağlar hızlı bir şekilde çözülürse iltihaplanmaya neden olabilecek sitokin maddesi salınır.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu