Hayata Dair

Mesajlaşarak veya Sohbet ederek Flört etme

Mesajlaşarak veya Sohbet ederek Flört etme

Mesajlaşarak flört etme
Mesajlaşarak flört etme

1-Yaklaşımınızı rahat tutun: Temel konuşma becerilerini unutacak kadar gergin olmanıza izin vermeyin. Bunun yerine sakin kalmaya çalışın ve konuşmayı düşük basınçlı bir şekilde açın. Bu kişiyle daha önce hiç çevrimiçi sohbet etmediyseniz, ev ödevi hakkında soru sormak veya ikinizin de sevdiği bir spor takımı hakkında konuşmak gibi onunla konuşmak için bir bahane bile bulabilirsiniz. Bir kişiye ilk kez mesaj atıyorsanız, onun kim olduğunuzu bildiğinden ve ürkmüş hissetmediğinden emin olun. Metin veya sohbet yoluyla bir konuşma başlatmanın bazı yolları şunlardır:
“Hey! nasıl gidiyor?”
“[İkinizin de bildiği olayı buraya ekleyin] gördünüz/duydunuz mu?”
“Haftanız nasıl geçiyor?”

2-Kendinden fazla bahsetme: İnsanların çoğu, kendileri hakkında konuşmaktan en rahatı çünkü bu, iyi bildikleri bir konu. Kolay yolu seçip durmadan sizinle tartışmak yerine, diğer kişiyi kendisi hakkında konuşmaya teşvik edin. Bununla birlikte, sırayla sizinle ilgili sorular sormalarına yardımcı olmak için bazı kişisel gerçekleri ara sıra kişinin yönüne atabilirsiniz ve yapmalısınız. Anahtar, kendinizle ilgili şeylere ilgi duymayı onlara bırakmaktır.
Bu taktik aslında iki amaca hizmet eder: Sadece konuşmayı sürdürmekle kalmaz, aynı zamanda aşkınız hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlar.
Bu adımı gerçekleştirmek için diğer kişi hakkında önceden bilgi sahibi olmanız gerekmez. Henüz onu çok iyi tanımıyorsanız, sorabilirsiniz:
“Günün nasıl geçti?”
“Peki, boş zamanlarında ne yaparsın?”
Diğer kişiyi biraz tanıyorsanız, zaten farkında olduğunuz bir hobiye veya ilgi alanına odaklanın. Örneğin, belki gerçekten basketbolla ilgileniyor ya da okumayı sevdiğini biliyorsunuz. “Dün geceki maçı gördün mü?” veya “Son zamanlarda hiç iyi kitap okudun mu?” harika başlangıçlar olurdu.

3-Daha fazla bilgi için ne zaman atak yapacağınızı bilin: Kişisel konuları çok derinlemesine incelemeden tartışmayı canlı ve ilginç tutabilirsiniz. Örneğin, aşık olduğunuz kişiye kros koşusunda tam olarak neyi sevdiğini sormak harika bir fikir olabilir; ondan aile ilişkileri veya yakın arkadaşlıklar hakkında daha fazla ayrıntı istemek çok erken olur. Bunu, çok ciddi hissetmeyen ya da o kişiyle röportaj yapıyormuşsunuz gibi, şakacı, çapkın bir şekilde yapabilirsiniz. İşte flörtöz bir şekilde daha fazla bilgi istemenin bazı yolları:
“Peki bütün geceyi internette geçirmeyi mi planlıyorsun yoksa bu akşam için daha heyecanlı planların mı var?”
“Bu geceki maçta biraz kıç tekmeleyecek misin?”
“Profil resmindeki sevimli kediciği fark ettim. En çok zamanını onunla mı geçiriyorsun?”

4-Konuşmanın başlarında aşkına iltifat et: Korkmayın ve bu adımı atlamayın, zor görünebilir, ancak inanılmaz derecede önemlidir. Bir iltifat, potansiyel olarak flört etmekle ilgilendiğinizi bildirir ve sizi korkunç arkadaş bölgesinden uzaklaştırır. Aşkınıza iltifat etmeyi atlarsanız ve sohbeti arkadaşça bir seviyede tutarsanız, bir dahaki sefere çok geç olabilir. İşte kullanabileceğiniz bazı temel iltifatlar:
Aşkınızı henüz çok iyi tanımıyorsanız, ancak üzerinde çalışıyorsanız, bu yöne yönelik bir iltifat kullanın. “Seninle konuşmak çok kolay” veya “Senin kadar ilginç birini tanıdığıma inanamıyorum” gibi bir şey söyle.
İltifatı konuşmaya dahil etmeyi deneyin. Örneğin, hoşlandığınız kız nasıl kötü bir gün geçirdiğinden bahsediyorsa, “Senin kadar güzel birini görmekten nefret ediyorum, mutsuz hissediyorum. Yardımcı olmak için ne yapabilirim?” gibi bir şey söyleyebilirsin.

5-Cesur ol: Yukarıdaki önerilerden hiçbiri size hitap etmiyorsa, parasız kalın ve sevgilinize cesur bir iltifatta bulunun. Aşkınıza en uygun sıfatı kullanarak veya kendinizinkini değiştirerek bu olasılıkları deneyin:
“Umarım harika/güzel/harika/konuşmayı en sevdiğim kişi/vb. olduğunu biliyorsundur.”
“Bu çok ileri gittiyse özür dilerim, ama şunu söylemeliyim ki inanılmaz/harika bir insan/çok güzel/vb.”

6-Çok güçlü durmak yerine biraz mütevazi: Övgüleri duygularla çok erken yüklemekten kaçının. Bir kişiyi, ona karşı duygularınızın boyutundan biraz belirsiz bırakmak, çekiciliğinizi artırabilir ve size biraz gizemli bir yön verebilir. Mesele, karşınızdaki kişiye onları sevip sevmediğinizi sorgulamak değil, onları ne kadar sevdiğinizi merak ettirmektir. Açıkça “Sana aşığım” veya “Her zaman çok seksi olduğunu düşünmüşümdür” derseniz, o zaman bu takastaki gizemi ortadan kaldırmış olursunuz.
Bunun yerine, “Bugün yeni süveterin içinde şirin görünüyordun” gibi bir metin veya mesaj ya da her şeyi belli etmeden güzel ve çapkın başka bir yorum gönderebilirsiniz.

7-İşi kendiniz yapmak zorunda kalmak yerine, aşık olduğunuz kişiyi sizi takip etmeye ikna edin: Flört etmek, kişinin ondan hoşlandığını bilmesini sağlasa da, tüm işi sen yapıyormuş gibi göstermemelisin. Bunun yerine, kişinin ilgilendiğinizi bilmesi için yeterince gurur duymalısınız, ancak onu ne kadar umursadığınızı merak etmesine izin verin. Bunu başarmak için, iltifatları öznel olarak değil nesnel olarak ifade etmeyi deneyin. İşte objektif ve sübjektif iltifat örnekleri:
“Gözlerini çok beğendim, çok güzeller.” Yüzeyde, bu iltifat iyi görünebilir ve muhtemelen takdir edilecektir. Bununla birlikte, romantik bir iltifat ifade etmedeki yaygın bir kusur, sürekli olarak “Seviyorum/seviyorum *buraya bir özellik ekleyin*” kelimelerini kullanmaktır. Kişiye kalbini kazanmayı başardıklarını söylerler. Halihazırda sağlam bir ilişki kurduysanız bu harikadır, ancak erken dönemde sizi “çok kolay” gösterebilir.
“Harika gözlerin var, çok güzeller.” Teknik olarak her iki cümle de kişinin gözlerini beğendiğinizi ifade ediyor olsa da, bu onu kişisel bir görüşten çok bir gözlem haline getiriyor. Bu, kişiyi çekici bulduğunuzu ima eder, ancak bunu doğrudan doğrulamaz. Bu nedenle, alıcı onları ne kadar çekici bulduğunuzu anlamak için hem pohpohlanmış hem de çekilmiş hissedecektir.

8-Nazikçe kızdırın: Metin veya sohbet üzerinden iletişim kurmak için beden dilini kullanamayacağınız için, ruh halinizi hafif ve eğlenceli tutmak için kelimelerinize güvenmeniz gerekir. İç şakalara (ikinizin de hazır bulunduğu olaylara dayanarak), alaycılığa (“Evet, sabahları bir dev gibi göründüğünüzden EMİNİM;)”) ve abartıya (“Muhtemelen bu konuda bir milyon kat daha iyisiniz”) güvenin. bu benden”) başlangıçta.
Şaka yaptığınızı açıkça belirtin. İletişim kurmak için metin kullanmanın dezavantajı, kelimelerin arkasındaki duyguyu her zaman okuyamamanızdır. Biriyle alay ederek flört edecekseniz, bunun bir şaka olduğunu ima ettiğinizden emin olun. Bunu iletmek için göz kırpan gülen yüzler, tamamı büyük harf veya ünlem işareti kullanabilirsiniz. Sadece ifadelerle aşırıya kaçmayın, yoksa diğer kişi için bayat hissetmeye başlar.
Zaten yanlış şekilde yorumlanabilecek bir şey gönderdiyseniz, anlamınızı netleştirin. Hızlı bir şekilde kaydetmek için “(şaka)” veya “jk” gibi bir şey söyleyin.

9-Aşkını her zaman daha fazlasını isteyerek bırak: Bu kişiye sonsuza kadar mesaj atmak isteyebileceğiniz kadar, konuşma bayatlamadan önce boyun eğmek en iyisidir (tüm konuşmalar bir noktada yapmak zorunda olduğu için). Garip bir duraklamadan kaçınmanın en iyi yolu, bir duraklama olmadan önce ayrılmaktır. Sohbeti iyi bir notla bitirmek, muhatap arkadaşınızın bir dahaki sefere sohbet edebileceğinizi dört gözle beklemesine yol açacaktır.
Gitmeden önce bir sonraki etkileşiminizi ayarlayın. “Hey, yarın görüşürüz o zaman?” gibi bir şey söyle. veya “Seninle yakında konuşacağım.”
Çevrimiçi sohbet ediyorsanız, ayrılmadan hemen önce sohbetten keyif aldığınızı unutmayın. Karmaşık olmak zorunda değil, basit bir “Bu harikaydı” veya “Seninle konuşurken iyi vakit geçirdim” yeterlidir. Mesajlaşıyorsanız, bu konuda biraz daha rahat olabilirsiniz.
Aşkınızı aşırı iltifat etmemeye dikkat edin. Kişinin sahip olduğu her bir olumlu özellik için iltifat ederseniz, iltifatlarınızın çok daha az anlamı olacaktır. Bunun yerine, gurur duydukları bir beceriyi iltifat etmek gibi kişi için önemli olan anlamlı şeyler için onları ayırın.

Çok ciddiye almayın. Flört etmenin eğlenceli olması gerektiğini unutmayın ve çabalarınız başarılı olmazsa ezilmemeye çalışın, her etkileşim mükemmel olmayacak

10-Olumlu kalın ve başka biriyle tekrar deneyin: Her şeyde olduğu gibi, flört etme pratikle gelişir. Flört etmenin de bir oyun sonu olması gerekmez; Her flört bir randevuda bitmez. Bazen, bir yere gideceğini ummak yerine, sadece eğlenmek için flört etmek isteyebilirsiniz.
Flört etmek, yeni insanlarla tanışmanıza, daha rahat hissetmenize ve kaynaşmayı öğrenmenize yardımcı olabilir. Bir anlam ifade etmesi veya mükemmel olması için kendinize herhangi bir baskı uygulamanıza gerek yok.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu