Haber

Nazlıgül: Kandıra’da hastane yok, doktor yok

Nazlıgül: Kandıra’da hastane yok, doktor yok … Nazlıgül; 16 Ocak‘ın önemi de ilimiz için büyüktür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk ve tek basın toplantısı burada yapıldı. Tekrar tüm gazetecilerin Basın Onur Günü’nü kutluyorum” dedi. ayrıntılar kent defterinde…

Nazlıgül: Kandıra’da hastane yok, doktor yok

Nazlıgül’den AKP’nin Kandıralı siyasilerine eleştiri…

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül; “Benim şaşırdığım Kandıralı iktidar partisine mensup siyasetçiler neden bu kadar bağırıyor? Kandıra’da buna gelinceye kadar bağıracak çok konu var” dedi

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül partisinin il binasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Nazlıgül; “Öncelikle dün akşam vefat eden Rahşan Hanım’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Bunun ardından Barış Pınarı Harekatında şehit olan 3 askerimizin ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Ayrıca 2 tane gazeteciler günü yaşadık. 16 Ocak‘ın önemi de ilimiz için büyüktür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk ve tek basın toplantısı burada yapıldı. Tekrar tüm gazetecilerin Basın Onur Günü’nü kutluyorum” dedi.

“Tahir beyi tebrik ediyorum”

DP İl Başkanı Nazlıgül; “Büyükakın çöp depolama yerleri ile ilgili açıklamalar yaptı. Bence bu konu evlerde ayrışmaların başlayarak geri dönüşümün yapılması ve buradan bir kazanç sağlanması da düşünülüyor. Bu konuda Tahir Bey’i tebrik ediyorum. Avrupa bunu kullanıyor ve Türkiye bunun 30-40 yıl gerisinde yer alıyor” diye konuştu.

“Yüzde 80 dönüşüm başarıdır”

“Türkiye geri dönüşümde Avrupa’nın yüzde 15’lerinde yer alıyor” diyen Nazlıgül; “Dünya çöpünün yüzde 30’unu ABD üretmesine rağmen ürettiği çöpün yüzde 99’unun geri dönüşümünü sağlayan İsveç’tir. Biz de bu çöplerin en azından yüzde 80’inin geri dönüşümünü sağlayabilirsek bu bir başarıdır” dedi.

“Kandıra üvey evlat muamelesi görüyor”

Kandıra konusuna değinen Nazlıgül; “Kandıralılar itiraz ediyor. Meclis üyeleri itiraz ediyor. 2002’den bu yana Kandıra zaten üvey evlat muamelesi görüyor, bu yüzden biz çok şaşırmadık. Benim şaşırdığım Kandıralı iktidar partisine mensup siyasetçiler neden bu kadar bağırıyor? Buraya kadar hayvancılıkla ilgili sorunlarda hiç kimse bağırmadı. Hemşerisini savunmadı. Kandıra’da hastane yok, doktor yok eleştirisinde bulundu.

“Partilerinin iç meselesidir”

“Bu sorunlar için neden kimse bağırmıyor” diyen Nazlıgül; “Burada sorun; kimseye danışmadan bunun yapılması galiba. Bu kendi partilerinin iç meselesidir ancak bu depolama alanından önce bağırılacak çok konu var. Ölüm yolu deniyor o bölgeye. Öncelikle bunlarla ilgili çalışmaların yapılması için eleştiriler yapılsın. Kandıra’da buraya kadar bağıracak çok konu var” ifadelerini kullandı.

“Gündemimiz deprem gerçeğidir”

Nazlıgül’ün ardından konuşan DP İzmit İlçe Başkanı İsmail Yazgan; “İkinci önemli gündemimiz deprem gerçeğidir. Daha yeni İstanbul’da bir deprem yaşadık. Kent merkezimizden iki fotoğraf karesi getirdim. Herkesin gözü önünde bir yer. Binaların eğik oluşu, iki binanın arasında görülen boşluktan çabucak anlaşılıyor. Uzman olmaya gerek yok. Konu hepimizin bildiği; basın yayın kuruluşlarında çokça işlenen deprem konusudur” dedi.

“Dikkatimizi çekmez oldu”

Yazgan; “Neden bu kadar kanıksandı bu önemli konu? Nasıl alıştık bu görüntülere, neden artık dikkatimizi çekmez oldu? Allah korusun bir sonraki depremde aynı acıları yaşamak için mi? Kaç canımızı, kaç insanımızı daha bu şekilde göz göre göre kaybetmemiz gerekiyor aklımızın başımıza gelmesi için. Korkusuzca yaşamaya devam ediyoruz bu görüntülerle beraber. Bu görüntülerin önünden sadece vatandaşlarımız mı gelip geçiyor? Hükümet yetkililerinden, yerel yönetimlerin yetkililerinden hiç buralara uğrayan yok mu” diye konuştu.

“Bu şehir için ne yapıyorlar?”

Ardından tekrar söz alan Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül; “Geçen hafta Sayın Cumhuriyet Başsavcımızın bir açıklaması oldu. Yeni adliye binasının 5 yıl sonraya kaldığını ve bakanlık bütçesine girmediğini ifade etti. 2020’de temellerinin atılacağı söyleniyordu. Biz burada iktidar milletvekillerine kupa verdiğimizde kızdılar. Ama görüyorsunuz ki bu konuda da kupayı hak ediyorlar. İktidar partisi il başkanı, milletvekilleri ne yapıyor? Bunu bakanlık bütçesine sokamıyorsanız o halde bu şehir için ne yapıyorsunuz?” dedi.

Nazlıgül, afişi eleştirdi

Nazlıgül; “İnşallah Güney Amerika gibi festivaller ülkesi ve şehri olmayız. Tamam bir festival yapılıyor; güzel ama bunun duyurusu yapılan afişi bari güzel yapsaydınız. Bu afişin festivali falan tanıttığı yok. Şarkıcı İrem Derici sanki sucuk ızgarasının başında duracakmış gibi görünüyor. Afişin üzerinde tarih yok, bir şey yok. Sadece sucuk yapacağız karnınızı doyuracağız yazıyor. Bu festival konusunda, afiş meselesinin bu şekilde olmasını eleştiriyorum” ifadelerini kullandı.

“Üst geçidin ismi değiştirilmemeli”

Yenidoğan’da yeniden yapılan Çetin Emeç üst geçidiyle ilgili görüşlerini açıklayan Nazlıgül; Erol Köse’nin bir açıklaması oldu. Kendi partim beni düşünmedi, AK Parti düşündü diye. Ancak bugün onun ismini değiştirmek çok akıl karı değil diye düşünüyorum. Sonuçta suikasta uğramış bir gazetecidir Çetin Emeç. Yani bu üst geçidin isminin değiştirilmemesi gerekir diye düşünüyorum. Eğer bu kent için önemli bir kişi olan Erol Köse’nin ismi bir yerlere verilecekse kongre merkezine verilebilirdi. Orada bir salona verilebilirdi” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu