Haber

Pratik bilgilerin kişisel hijyen konusunda hayatı kolaylaştırması

Pratik bilgilerin kişisel hijyen konusunda hayatı kolaylaştırması … “Temizlemek için ellerinizi vazelinle bolca ovun, sonra da ılık suyla köpürterek yıkayın. Lekeler hızla akıp gidecek…” ayrıntılar kent defterinde…kisisel hijyen

Pratik bilgilerin kişisel hijyen konusunda hayatı kolaylaştırması

*- Nefesinizdeki yemek kokusundan rahatsız oluyorsanız, maydanozu bolca çiğneyin ve yutun. Farkı hemen hissedeceksiniz.
*- Hobi çalışmalarından sonra ellerinizde katran, toprak ya da yapıştırıcı gibi kalıntılar olabilir. Temizlemek için ellerinizi vazelinle bolca ovun, sonra da ılık suyla köpürterek yıkayın. Lekeler hızla akıp gidecek.
*- Saçlarınızı kurularken, havluyla nazikçe ovun. Havluyla saçınızı ne kadar az ovarsanız, taramanız daha kolay olur.
*- Tırnaklarınıza koyu ve canlı renklerde oje sürmeden evvel bolca vazelin sürerseniz, ojeyi leke kalmadan çıkarabilirsiniz.
*- Dişlerinizi geçici de olsa daha parlak ve beyaz göstermek için, muz kabuğunun iç kısmıyla ovabilirsiniz. İlginç bir şekilde işe yarayacaktır.
*-Deri ayakkabılarınızın üzerindeki lekeleri temizlemek için 2 bardak suya atılan 1 kaşık sirkeyi diş fırçası yardımıyla uygulayabilirsiniz.

****

*-Rugan ayakkabılardaki çatlak görünümden kurtulmak için vazelin kullanın.
*-Kıyafetinizdeki mürekkep lekelerinden el dezenfektan jeli yardımıyla kurtulabilirsiniz.
*-Kirli Eller… Eliniz katran gibi yapışkan bir madde ile kirlenmiş olabilir. Önce vazelinle güzelce silin. Ardında da sabunla yıkayın. Katrandan iz kalmaz.
*-Çamur Lekesi... Çamur henüz kurumamış ise, ipekli ve yünlü kumaşlarda iyice kurumaya bırakılmalıdır. Sonra çamur sert bir fırça ile fırçalanır ve sirke sürülür.
*-Soğan Kokusu… Pek çok kişi pişmekte olan soğanın kokusundan hayli rahatsız olur. Bunu önlemenin çok kolay bir yolu var: içine bir-iki karanfil atmak.

****

*-Balık yerken kokusu elinize sinmesin… Balığı yemeye başlamadan önce elinizi limonla silerseniz. elinize balık kokusu sinmez. Yıkayınca balık kokusunun elinizde olmadığını göreceksiniz. Aslında bıçağınıza da bu yöntemi tatbik edebilirsiniz.
*-Ter Kokusu… Ter kokusuna neden olan bakterilerden kurtulmak için pamuğu şekersiz ve alkol bazlı bir ağız gargarası ile ıslatın ve koltuk altlarına sürün. Koltuk altlarını jiletle yeni temizlediyseniz, bunu denemek için bir gün bekleyin.
*-Cildinizde siyah noktalar görüyorsanız… Bu problem susuzluktan veya kan şekerinizin düşmesinden dolayı oluşmuş olabilir. Bu yüzden hemen bir bardak dolusu su için ve bol bol meyve tüketin. Buna rağmen siyah noktalar geçmiyorsa bir dermatoloğa danışmalısınız.
*-Spor ayakkabılardaki kötü kokudan kurtulmak için karbonat kullanabilirsiniz.

Hayatın her anında, her alanı kolaylaştıran bir çözüm mutlaka vardır…

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu