Moda-Güzellik

Elma Sirkesi ile Ev Yapımı Akne Maskesi nasıl yapılır

Elma Sirkesi ile Ev Yapımı Akne Maskesi nasıl yapılır … Bu sivilce yüz maskesi yüzümü alnımın en üzerinde birazcık kırmızı bıraktı, fakat rahatsız edici değildi ve kırmızılık 20 dakika içerisinde soldu. ayrıntılar hayaldefterim de…

Elma Sirkesi ile Ev Yapımı Akne Maskesi nasıl yapılır

Siyah nokta ve lekeler sizi alt ediyorsa, bu sıradan ev yapımı akne maskesi Bu bir tek iki malzemeyi içeren sizin için! Bayağı kendi yaptığınız akne maskesi rutinimizle gözeneklerinizi tıkamaya başlayın ve bugün cildinizden yabancı maddeleri çıkartın!

Ev yapımı sivilce maskesi

Bu temel kendi yaptığınız sivilce maskesi bentonit kil şişesinde listelenmiştir ve itiraf etmeliyim ki bu mevzuda birazcık güvenilir değildi. Kısaca, yüzümdeki elma sirkesi mi? Patlamalarla savaşım etmenin rahat bir yolunu bulmak istediğimden bu bentonit kil maskesini bir jakuzi vermeye karar verdim. Güzellik ürünlerini denemeyi seviyorum ve hafifçe akne sorunlarımı tedavi etmenin yollarını bulma görevindeyim.

Akne için kendi yapabileceğiniz Yüz Maskesi

Bu bentonit kil yüz maskesi, aşağıdakiler dahil pek oldukça şeyi yapabilir:
1- Derideki yabancı maddeleri ve toksinleri çıkarın
2- Cilt dokusunu iyileştirir ve canlandırır
3- Tıkanma ve gözeneklerin görünümünü azaltma
4- Pul pul, siyah noktaları önlemek
5- Akne tedavisi
6- Cilt tonunu bile
7- Cildi yumuşak ve parlak hissetmenizi sağlar

Elinizde elma sirkesi yoksa ve birazcık almanız gerekiyorsa (süper ucuz), %100 naturel olan ve elma suyu konsantreleri ile meydana getirilen DEĞİL bulmak en iyi neticeleri verecektir.

Eşit parçaları bentonit kil ve elma sirkesi ile karıştırmak isteyeceksiniz, her birinde 2 yiyecek kaşığı kullandım; Bu güzel, kalınca bir sivilce yüz maskesi yaratacak. Yüz maskesini yüzünüzde 10 ila 20 dakika bırakmak isteyeceksiniz. Duyarlı cildiniz var ise, daha kısa süreye uyun. Güvenilir tarafta olmak, sonuçlardan hoşlanıyorsanız, 10 dakika ile adım atmak ve 20’ye kadar çalışmak için en iyisi olabilir. Bu sivilce yüz maskesi yüzümü alnımın en üzerinde birazcık kırmızı bıraktı, fakat rahatsız edici değildi ve kırmızılık 20 dakika içerisinde soldu.

Bu rahat ev yapımı sivilce yüz maskesi, köpük benzer biçimde idame eden ve oldukça hoş hissettiren hemen hemen köpüklü bir dokuya haizdir. Sirke kokusu hemen hemen korktuğum kadar yoğun değildi ve birkaç dakika sonrasında bile ayrım edilemedi.

Söylemeliyim ki, bu kendi yaptığım sivilce maskesini cildimde mükemmel hissettim. Bu emici ve iyileştirici kil yardımıyla leke ve yağın bir sünger benzer biçimde gözeneklerimden emildiğini hemen hemen hissedebiliyordum. Zaman içinde lekelerimin kaybolmaya başladığını ve cildimin dokusunu ve tonunu düzelttiğimi öğrendim. En iyi netice için bu ev yapımı sivilce maskesini cildimde haftada ortalama iki kere kullanıyorum.

Siyah nokta bir sorunsa, kendi yaptığınız soyulabilir kömür yüz maskesini denemenizi de öneririm. Sert siyah noktaların giderilmesinde oldukça güçlüdür.

Bentonit Kil Satın Alınır

Açıkçası, bu bir arkadaşımdan bu mükemmel akne cilt tedavisini ilk duyduğumda sorduğum ilk şeydi. Mahalli dükkanları araştırdıktan sonrasında bentonit kilimi Amazon’dan sipariş ettim. Bu hususi bentonit kil markası oldukça şiddetle öneri edilir ve binlerce pozitif yönde eleştiriye ve referansa haizdir. Aldığım şey buydu ve almaya devam edeceğim şundan dolayı işe yarıyor.

Ev yapımı sivilce maskesi tarifleri ve tedavileri nasıl yapılır:

1- Bentonit kil ve elma sirkesini iyice karışana kadar karıştırın. Maske kalınca olacak.
2- Göz bölgesinden kaçınarak yüze uygulayın ve 10-20 dakika kurumasını bekleyin. Duyarlı cildiniz var ise, daha kısa vakit dilimine yaslanın.

Not:
Devamlı olduğu benzer biçimde, yüzünüzde kullanmadan ilkin kolunuzdaki bütün güzellik ürünlerinin yama testini yapmanızı öneriyorum.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu