Hayata Dair

Sıcaklığı emerek evinizi serinleten 3 bitki

Sıcaklığı emerek evinizi serinleten 3 bitki … Birçoğumuzun bildiği gibi ormanlar, atmosferde bulunan su buharı oranını yükseltme ve güneşten gelen ışınları emerek etrafa soğutucu bir etki yaratma özelliğini barındırıyor. ayrıntılar kent defterinde… Mehmet Öztürk https://www.aktuelbilgiler.com/Evin havasını değiştiren mucize birkiler

Sıcaklığı emerek evinizi serinleten 3 bitki

Birçoğumuzun bildiği gibi ormanlar, atmosferde bulunan su buharı oranını yükseltme ve güneşten gelen ışınları emerek etrafa soğutucu bir etki yaratma özelliğini barındırıyor. Bitkilerin genel olarak yapraklarından gerçekleştirdiği su salınımı, kendilerine ve etrafına serin bir soğutma etkisi göstermekte.

Bu bilgiler ışığında bu yaz evinizi serin tutmanızda size yardımcı olacak 3 bitki türü derledik. Ekonomik ve çevre dostu olan bu bitkiler sayesinde elektrik faturasından biraz da olsa tasarruf edebileceksiniz.

1- Çin HerdemyeşiliÇin Herdemyeşili

Havadaki toksinleri çok yüksek oranlarda temizlemesi ile bilinen Çin Herdemyeşili, yüksek terleme özelliği sayesinde bol miktarda oksijen üretimi sağlayabilmektedir. Bir diğer adı kayınvalidenin dili olan bu yararlı bitki, sıcak yaz akşamlarında gerçekten serinletici bir etkiye sahip olabiliyor.

2- Sansevieria (Paşa Kılıcı)Sansevieria

Aloe veraya fazlasıyla benzeyen Sansevieria bitkisinin yaprakları yüksek miktarda su içeriyor. Bu özelliği sayesinde havaya buharlaşabilen soğuk su kütleleri bırakabiliyor.

3-Aloe VeraAloe Vera

Aloe veranın iyileştirici etkisini bilmeyen yoktur. Mısırlılar tarafından “ölümsüzlük bitkisi”, Kızılderililer tarafından “cennetin sihirli değneği” olarak adlandırılan bu bitki biyolojik olarak 200’den fazla aktif ve doğal bileşeninin bulunmasının yanı sıra aynı derecede serinletici bir özelliğe de sahiptir. Bu bitki formaldehitlerin havadan uzaklaştırılmasına yardımcı olmasıyla bilimin bazı alanlarında da kullanılmaktadır.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu