Hayata Dair

Stres Atmanın Basit Yolları

 

Stres Atmanın Basit Yolları … “Bir parça karıştırıp ilave bir lezzet eklemek için bu çayın yaban mersini ve bal versiyonunu yapmayı seviyorum.” ayrıntılar hayaldefterim de…

Stres Atmanın Basit Yolları

Stres hakkında düşündüğümde, yoğun ve tutunan bir sis görüyorum. Bir eş, anne ve iş sahibi olarak yoğun hayatım stresin kaçınılmaz olduğu anlamına geliyor. Sadece hayatımdaki stresle yüzleşmek hikayesinde daha kasıtlı olmaya çalışıyorum. Son günlerde günlük rutinime yaptığım ve stresimi hafifletmede oldukça yararlı olan üç sıradan değişim var ve bugün bu tarz şeyleri sizlerle paylaşmaktan oldukça mutluyum.

Tarçonlı çay poşeti
Tarçonlı çay poşeti

İlk değişikliğim ikindi çayı molasıyla alakalı kasıtlı hale gelmek. Evden çalıştığım için, çay içmem için yirmi dakika zamanımı ayırmak benim için rahat tercih. Şayet programınız daha azsa esnekse, akşamları çayınızı içmek de mükemmel olurdu.

Kafeinli çay içmek yerine, organik olarak kafeinsiz bitkisel çaylar seçtim. Şu anki favorim Stres Kolaylığı Tarçın… Tarçın geleneksel şifalılar arasında yerini almış bir üründür. Bir parça karıştırıp ilave bir lezzet eklemek için bu çayın yaban mersini ve bal versiyonunu yapmayı seviyorum. Bunu başarmak hakikaten rahat!

Tarçınlı çay
Tarçınlı çay

Bir Geleneksel Medicinals Stres Rahatlığı Tarçınlı çay poşetini bir bardağa koyun ve bir kenara koyun.

Minik bir tencereye 1/8 su bardağı taze naturel yaban mersini ve 1/4 su bardağı su ekliyorum. Meyveleri ve suyu kaynatın ve ondan sonra yabanmersini yakalamak için bir süzgeç kullanarak karışımı kabın içerisine dökün. Sıcak meyveleri yavaşça süzgeç içerisine bastırın ve fincanınızdaki dut iyiliğini elde edin. Bu mükemmel antioksidanları kaçırmak istemezsiniz.

Geleneksel Stres atma çayları
Geleneksel Stres atma çayları

Kupayı örtün ve çayın 10 dakika süresince demlenmesini sağlayın. Stres Kolaylığı Tarçınlı çay hafif tatlıdır ve çok lezzetlidir. Bu çay, tarçın kabuğu ve meyan kökü ile tarçın kabuğu ve meyan kökünün yaprakları, gövdeleri ve çiçeklerini (stres atıp vücudu gevşetmenize destek olduğu malum bir üründür) ihtiva eder.

Bu da hakikaten güzel bir çaydır! Son zamanlarda bitkisel çayların hayranı oldum ve muayyen bitkilerin sağlığımda tezahür etmesine destek olabileceği faydalar hakkındaki daha çok şey öğrenmekten zevk aldım. Geleneksel şifalı çaylar, aldığım nerede ise her yerde bulunabilir. Bakkaliye yahut Market tercih ederseniz, stokta bulunmanız oldukça rahat.

İnsanlar yüzyıllardır bitkisel çayların tadını çıkarıyorlar ve geçmişe bu kadar sıradan fakat anlamlı bir dinsel tören kanalıyla yayılmasını duymak keyifli. Sessiz çay anlarımı ne kadar sabırsızlıkla beklediğimi söylemiş miydim? Ben hakikaten, hakikaten yapıyorum.

Bilirsin, çayımı yapma periyodunun kasıtlı olarak duraklatmak ve rahatlamak için mükemmel bir yol bulunduğunu öğrendim. Stress Ease çayına ayrıca, bununla birlikte Geleneksel Medicinallere de aşığım. Ben yatmadan önce karışımı ve leziz ve yatıştırıcı Lavantalı Papatya çayını tercih ediyorum. Bu çayların ikisi de kolay ve daha sakin olmamı sağlıyor.

Al şunu, stres!

Stres atma çaylarım
Stres atma çaylarım

Kendinizi minimum günde bir kere bir çay molasına almaya çalışmanızı mutlaka öneririm. Suyunuzu ocakta ısıtmak için bir çaydanlık (sevdiğim güzel bir antika su ısıtıcım var) kullanarak çayınızı extra hususi hale getirme işlemini yapın ve en sevdiğiniz bardağı kullanmayı unutmayın.

Bilirsiniz, senelerdir yanınızda olan bir kupa, gördüğünüz vakit sizi daima gülümsetir!

Stres atma çayları
Stres atma çayları

Bu nedenle, çay molasınızdan sonrasında yahut çay molasında stresi azaltmanın ikinci sıradan yolu kasıtlı soluk alıştırmasıdır.

Telefonunuzda bunun için bir uygulamanız olabilir, eğer böyle bir uygulamanız yoksa, 1-2 dakika soluk alıp vermeye odaklanmanız  yeterli olacaktır. Azar azar soluk alın ve soluk verin, stres ve endişenin vücudunuzdan erimesine izin verin. Bu rahatlamak için mükemmel bir yoldur ve kelimenin tam anlamıyla soluk alıştırmalarınızı tamamlamanız yalnızca bir dakika devam eder! Bunu günde bir yahut iki kere oluşturmaya çalışıyorum ve bunun hakikaten beni temelde bulduğunu ve tazelenmiş ve kolay hissetmemi sağladığını gördüm.

En son, yukarıdaki gevşeme yöntemime birazcık aykırı benzer biçimde görünse de, her gün 30 dakikalık dirençli bir egzersiz oluşturmaya çalışıyorum.

Strese maruz kalırken egzersiz yapmak benim için muazzam. Vücudum, aklım ve ruhum için kanımı her gün minimum 30 dakika süresince pompalamak mükemmel. Sabahları oldukça erken saatlerde çalışmak daima hakikaten uyanmak ve sağlıklı hayata adım atmak için mükemmel bir yoldur.

Devamlı egzersiz oluşturmaya hevesli mi oluyorum? Hayır! Yardımdan istifade etmek için yine yine yapmanız ihtiyaç duyulan şeylerden yalnız bir tanesi. Hiç pişman olmadığım bir şey diyeceğim!

Ümit ederim stresi hafifletmek için üç sıradan adımı izlemeye çalışırsınız. Günlük yaşamınızdaki stresle savaş vermek için kullandığınız mükemmel ipuçlarınız yahut püf noktalarınız var mı? Eğer varsa mutlaka uygulamanızda fayda olup yararlarını göreceksiniz. Stressiz ve sağlıklı günler diliyorum.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu