Hayata Dair

Mineral eksikliğinin nedenleri sizi endişelendirmesin

Mineral eksikliğinin nedenleri sizi endişelendirmesin … “Ne yazık ki, vegan bir rejimi izlemeyi seçen sevgi dolu bireyler, her yerde yaşayan meslektaşlarından daha azca çinko ve kim bilir daha çok bakır tüketeceklerdir.” ayrıntılar hayaldefterim de…

Mineral eksikliğinin nedenleri sizi endişelendirmesin

B12 Vitamini takviyesinin vegan rejiminde teşvik edilmiş olduğu yaygın bir bilgidir. Bayanların bir çok, hormonal regülasyon, restoratif uyku, kas-iskelet sistemi ve kalp-damar sağlığı şeklinde alanlarda kalsiyum ve magnezyum alımını dengeleme gereğinin farkındadır. Tane kabul eden bayanlar demir alımlarını dikkatlice izler, eksiklikleri önlemek için serum seviyelerini tertipli olarak kontrol eder ve ara ara demirle takviye eder. Ama çinko alımımıza dikkat ediyor muyuz? Çinko, kuvvetli bir bağışıklık sistemi, sivilce içermeyen cilt, kollajen sentezi, göz sağlığı vb. İçin lüzumlu bir mineraldir. Sadece, kim bilir çinko alımını dikkatle inceleyerek ve artırarak elde edilebilecek en mühim, sadece gözden kaçan yararı, zihinsel sıhhat durumunun iyileştirilmesidir.

“Çinko ve bakır sinerjik olarak çalışır”

Şayet bozuk yeme yahut gövde imgesi, her türlü bağımlılık, depresyon, anksiyete, ürkü bozukluğu, fobiler, obsesif-kompulsif eğilimler, travma sonrası stres bozukluğu, vb. bu koşullardan herhangi biri) çinkonun zihinsel sağlığınız üstündeki rolünün mutlaka bilincinde olmalısınız. Ne yazık ki, vegan bir rejimi izlemeyi seçen sevgi dolu bireyler, her yerde yaşayan meslektaşlarından daha azca çinko ve kim bilir daha çok bakır tüketeceklerdir. Çinko ve bakır sinerjik olarak çalışır (kalsiyum ve magnezyum şeklinde) ve bireyler aşırı tüketim sebebiyle bakır zehirli olduklarında serum çinko seviyeleri düşebilir.

“çinko eksikliği alkolikler içerisinde yaygındır”

Et ve kabuklu deniz ürünleri rejim çinko kaynakları sıralamasında yer alırken, vegan çinko kaynakları ek olarak çinko emilimini azaltan yüksek oranda rekabet eden bakır ve öteki gıdaları de ihtiva eder. Kepekli tahıllar, baklagiller, meyveler, çay, çikolata ve alkol, hazım sisteminde emilen rejim çinko miktarını azaltabilir. Benzer halde, çinko eksikliği alkolikler içerisinde yaygındır ve aşırı emzirmeyle ilişkili birçok zihinsel sıhhat sorununa katkıda bulunabilir. Kanatlı içmenin, akşamları dörtten fazla içeceği olarak tanımlandığını ihmal etmeyin. İhmal etmeyin ki dinlence partileri sezonuna yaklaşırken dostlar!

“serum çinko seviyemizi azaltabilir”

Araştırmalar, çinko eksikliğinin östrojen baskınlığı, anksiyete, ürkü bozukluğu, şizofreni, umarsızlık ve depresyon, kıyamet, bitkinlik, hipotiroidizm, takıntılı düşünme, uykusuzluk, PMS, kalp çarpıntısı, sıska dikkat süresi, yeme bozuklukları ve daha fazlasına yol açabileceğini göstermiştir. . Dünya Sıhhat Örgütü’ne gore, dünyanın% 31’inin çinko eksikliği olduğu tahmin ediliyor. Gelişmiş ülkelerde, sıhhat sorunlarımızın kifayetsiz beslenmenin değil aşırı beslenmenin bir kararı olduğu açıktır. Bu aşırı bakır bakımından varlıklı gıdaların tüketilmesi serum çinko seviyemizi azaltabilir ve yukarıda belirtilen koşullara yol açabilir!

“oral kontraseptiflerden uzak durun”

Birtakım hayvansal mamüllerin aşırı oranda bakır ihtiva ettiği bulunmuştur. Aslına bakarsak, Meksika Amerika Sığırını, insan tüketimi için emin biri olan seviyeyi aşan bakır seviyelerine dayanarak güvensiz olarak reddetti. Şok edici (yahut değil), aynı inek eti yasal olarak ABD Birleşik Devletleri’nde satın almak için satıldı. (Nebat bazlı ömür seçimi için bir Amin bulabilir miyim ?!) Sadece katı ve hatta organlar bile, düşük çinko tüketimi yahut emilimi, yumuşak ve asitli suyun niçin olduğu bakır boruların korozyonu, bakır mutfak eşyaları, mineral- topraklardan ve oral kontraseptiflerden uzak durun. Bu aşırı bakır, Alzheimer Hastalığı, düşük kan basıncı, kalp hastalığı, PMS, doğum sonrası depresyon, paranoya, halüsinasyon şizofreni, çocukluk çağı hiperaktivitesi ve otizm ile bağlantılıdır.

“zihinsel iyilik halimde bir iyileşme yaşadım”

Vegan besin zımbaları bakır bakımından varlıklı olduğundan çinko ile alakalı olarak fazla oranda bakır tüketilmesi ne yazık ki vegan rejiminde oldukça kolaydır. Bir tek bir bardak soya peyniri% 106 Tavsiye edilen Günlük Bakır Değerine haizdir. Bir fincan tatlı patatesin günlük kıymeti% 79’dur. Baklagiller, kuruyemişler ve tohumlar da bakır bakımından zengindir, birtakım çeşitler% 60 -% 80 Bakır değerine katkıda bulunur. Tek bir şahane bitkinin öğle yemeğinde öğlen yemeğinin, en azından% 300 günlük bakır değerine niçin olabileceğini görmek oldukça kolay. Bu nedenle vegan çinko takviyesi alıyorum ve pişmeden kabak tohumlarını çiğnemeliyim – fincan başına% 44 Günlük Kıymet! Bu minerali diyete eklediğimden beri bağışıklıkta bir artış ve zihinsel iyilik halimde bir iyileşme yaşadım, bu nedenle bu bilgiyi sizinle paylaşmak isterim!

“30 metre içeri girmeyi bile başaramadan…”

Geçenlerde, bütün Büyük Lig Beyzbol stadyumlarını ziyaret etme görevimizde Boston’ın Fenway Park’ını ziyaret ederken, kocam ve ben üçüncü bir tonlama esnasında parkın içerisinde ürkü hücum geçiren bir genç kıza şahit olduk. . İki genç arkadaşı onunla hiperventilasyon formundan konuşmakta başarısız olmaya çalışırken, somut bir duvara yaslandı. Bu kıza yaklaşmak için oldukça fazla şey istedim ve bu karbondioksit dengesizliğini yavaşça düzeltmek için derin soluk vermeyi teşvik ettim, fakat kocam ve ben kalabalık ödün alanından 30 metre içeri girmeyi bile başaramadan ilkin kalktı ve elinden geldiğince süratli, insan kalabalığından geçiyor. Stadyumun mensubu bu dövüş yahut uçuş kızına karşı uyarıldığında, nihayetinde onu bir koridora sıkıştırdı ve kaçmaları için ciğerlerinin üzerinden feryat atarken onu sınırlamak için ona yaklaşmaya başladılar. EMS kısa bir müddet sonra geldi ve şüphesiz onu bastırmak için onu dar bir alana soktu. Bu vakaya tanıklık etmek bu makaleyi yazmam için bana esin verdi. Kaç birey reçeteli psikotropiyi bir tek yatıştırılmak, kaygılarını, fobilerini ve öteki zihinsel bozukluklarını tedavi etmek için denemez? Araştırmalar, düşük çinko seviyeleri ve artan bakır bakır düzeylerinin, çinko takviyesi haftalarında iyileşen endişe (birçok akıl sağlığı bozukluğunun temel sebebi) ile korele bulunduğunu göstermektedir. Çinkonun gevşemeyi teşvik eden vagus sinir stimülasyonunu arttırdığı gösterilmiştir.

“yavrularımız için çinko takviyesi aldım”

Millie adındaki Alman Wirehaired Pointer miks kurtarma köpeğimin de çinko desteğinden faydalandığını paylaşmalıyım! Televizyondan bip sesiyle uyarılan adaptasyon ikazları tükendikten sonrasında yavrularımız için çinko takviyesi aldım. Kasabamızın Noel geçit töreni esnasında boynuzlarını iten itfaiye motorlarından korkmuyor. Şiddetli fırtınalardan yahut bazen yaşadığımız yırtıcı Colorado dolu fırtınalarından korkmuyor. Sadece tv programına giriş “Hawaii 5-0″ (yüksek ses tonlu sesler içeren öteki gösteriler ve reklamlar içinde) denetim edilemeyen bir titreme durumuna minimum 20 dakika geçmiş olmasına niçin oldu. Bir ay ilkin kendime “Niçin Millie’ye televizyonda bip sesi duyma korkusuyla çinko vermeyi denemiyorum?” Diye düşündüm. Ayrıca iki gün içerisinde bu ürkütücü davranışı sergilemeyi görmeyi bıraktım. o zamandan beri şahit! Sinir yavruları olan her insanın endişeli tüylü arkadaşları için çinko takviyesi denemesini şiddetle öneririm! Köpeğinizin ağırlığına göre müsait dozu araştırın. Ona kilogram için tavsiye edilen dozu verdim ve anında iyileşme gördüm.

“…çinko eksikliği riski altındasınız”

Bundan dolayı, bu eki kendi zihinsel sağlığınız için denemekle ilgileniyorsanız; aslına bakarsanız multivitamin yahut B kompleksi almadıysanız, lütfen Vitamin B6 ve B2’yi de düşünün. Bir naturopatik doktorun ofisinde yahut Balans Beslenmesi şeklinde birçok çevrimiçi kaynak vasıtasıyla bir saç mineral analizi yapılabilir. Ek olarak, The Mood Cure by Julia Ross’a göz atarak vitamin; mineral ve amino asitlerle nörotransmitter dengesini destekleme ile alakalı daha çok informasyon edinin. Rejiminiz kesinlikle, sağlığınız ve iyiliğiniz üstünde yıkıcı tesirleri olabilecek çinko eksikliği riski altındasınız. Mineraller çiftliklerde topraktan mahrum, filtrelenmiş su içiyor, sızdıran bağırsak sendromu ve sıhhi döşem korozyonu; vücuttaki mineral dengesizliklerine yol açabilecek faktörlerden bir tek birkaçı. Bakırınızı çinko oranına gore değerlendirin ve herhangi bir kaygı ve depresyon ile savaşım ediyorsanız, tam bir vegan çinko takviyesi isteyin!

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu