Hayata Dair

Pratik bilgilerin yaşamımızı kolaylaştırmadaki rolleri-1

Pratik bilgilerin yaşamımızı kolaylaştırmadaki rolleri-1 … Bazen hiç aklımıza gelmeyen sorunların çözümü hiç aklımıza gelmeyen yerlerde ve düşündüğümüzden daha kolay. Gelin hayatta karşımıza çıkan küçük problemleri çözmenin daha önce aklınıza gelmemiş basit yollarına birlikte bakalım. ayrıntılar kent defterinde…

azaz

Pratik bilgilerin yaşamımızı kolaylaştırmadaki rolleri-1

*-Egzersiz sonrasında kaslarınız geriliyorsa… Kulağa garip gelebilir ama birkaç yudum turşu suyu için. Bu, anında gevşemenizi ve ağrının giderilmesini sağlar.
*-Topuklarınız sertleşiyorsa… Ayaklarınıza bir su şişesi ile iki-üç dakika boyunca masaj yapın. Bu işlem sayesinde ayak tabanınızdaki çukur bölge gerilir ve topuğunuzun düzleşmesini engellemiş olursunuz.
*-Kavun Kokusu… Buzdolabındaki kavun kokusu son derece rahatsız edicidir. Bunu gidermek için, dolaba sirke ile ıslatılmış bir peçete koymanız yeterli olur.
*-Balık Kokusu… Bıçağınızdaki balık kokusunu çıkarmak çok zordur. Fakat, kuru bir beze bir parça karabiber ekerek bıçağınızı iyice ovarsanız hemen çıkar.
*-Sarımsak Kokusu… Ellerdeki sarımsak kokusunu çıkarmak için avucunuza biraz tuz alıp, hafifçe nemlendirdikten sonra iyice ovalayın. Sabunla da iyice yıkarsanız sarımsak kokusunun çıkmış olduğunu göreceksiniz.

****

*-Yapışan Bardaklar… Üst üste koyduğunuz bardaklar yapışıp çıkmıyorsa bir leğenin içerisine koyun. Üstteki bardağın içerisine buz koyup leğenin içerisine yavaş yavaş sıcak su koyun. Bardakların kolayca çıktığını göreceksiniz.
*-Ütü Yaparken… Ütü yapmayı kolaylaştırmak ve süreyi azaltmak için, ütü masasının kılıfının altına alüminyum folyo koyun. Sıcağı geri yansıtacağından ütü yapmak daha kolay olacaktır.
*-Cam Silerken… Camlarınızı silerken suyun içine biraz tuz koyarsanız hem daha kolay temizlenir hem de tertemiz, pırıl pırıl olur.
*-Arı ve Sivrisinek Sokmaları İçin… Kesme şekeri hafif ıslatın, sokulan kısmın üzerine hafifçe bastırın zehiri alır ve kaşınmayı şişmeyi önler.
*-Kolyelerinizin birbirine karışmasını engellemek için çıkardığınızda bir pipete bağlayabilirsiniz. Ayrıca birbirine karışan kolyenizi çözmenin bir yolu daha var. Nasıl mı? Hemen anlatalım: Kolyenizin düğümlenen kısmına bebek pudrası dökün. Bebek pudrası kolyenizin daha kolay bir şekilde çözülmesini sağlayacaktır.
*-Bantların ucunu bulmak, samanlıkta iğne aramaya benziyor, biliyoruz! Koli bandının ucuna iliştirdiğiniz bir ataç, tekrar kullanmak için elinize aldığınızda ucunu bulmanız için size zaman kazandıracak.
*-Meyvelerinizi soyulduğundaki tazeliğinde saklayabilirsiniz. Bunu yapmak için ilk önce elmayı bıçakla kestikten sonra hiç ayırmadan lastik geçirin. Lastiği açtığınızda meyvelerin kestiğiniz andaki tazelikte olduğunu görebilirsiniz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu