Hayata Dair

Pratik bilgilerin yaşamımızı kolaylaştırmadaki rolleri-2

Pratik bilgilerin yaşamımızı kolaylaştırmadaki rolleri-2 … Bazen hiç aklımıza gelmeyen sorunların çözümü hiç aklımıza gelmeyen yerlerde ve düşündüğümüzden daha kolay. Gelin hayatta karşımıza çıkan küçük problemleri çözmenin daha önce aklınıza gelmemiş basit yollarına birlikte bakalım. ayrıntılar kent defterinde…eski pantolon

Pratik bilgilerin yaşamımızı kolaylaştırmadaki rolleri-2

*-Doğradığınız çiğ soğanın tazeliğini kaybetmemesi için muhafaza ettiğiniz tabak ya da kabı tuzlayın.
*-Elektrikler kesildiğinde ya da kamptayken, ışıldağı boş bir bidona bağlarsanız çok daha geniş bir alanı aydınlatabilirsiniz. Boş bidonun hacmiyle dağılan ışık daha fazla görünecek.
*-Takabilmek için dakikalarınızı harcadığını bileklikleri bir ataş yardımıyla kolayca kapatabilirsiniz.
*-Kıyafetlerdeki ruj izini çıkarmak için saç spreyi kullanabilirsiniz. Lekenin üzerine sprey sıkıp biraz bekletin ve duru su ile yıkayın.
*-Fotoğraf makinenizi plaja götürürken kumdan zarar görmesini önlemek için sabun kutusu kullanın.
*-Süet ayakkabılardaki lekeleri, tırnak törpüsüyle kolayca çıkarabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey törpüyü lekenin üzerinde çok bastırmadan gezdirmek.
*-Kare sandviç ekmekleri ve yuvarlak salam dilimleri hiçbir zaman ortak noktada birleşemiyor değil mi! Sandviç hazırlarken içine koyduğunuz salam ya da jambonun eşit miktarda yayılmasını sağlayın.
*-Çalışma masanızdaki kablo karmaşasından, gömlek iğnesi ya da kağıt tutacağı kullanarak kurtulabilirsiniz. Böylelikle kabloların kalabalık ve çirkin görüntüsünden de kurtulmuş olursunuz.

****

*-Eskimiş pantolon askısının mandallarını, açık paketlerin içindeki gıdaların tazeliğini koruması amaçlı kullanabilirsiniz. Ekstra kilitli poşet ya da mandal almanıza hiç gerek yok.
*-Telefon ya da tabletinizin şarj kablosuna taktığınız tükenmez kalem yayı, kablonun hasar görmesini engeller.
*-Matkapla duvarda delik açmak, yerde bir yığın pislik oluşmasına sebep oluyor değil mi? Bunu önlemenin aslında çok kolay bir yöntemi var: Yapışkanlı bir not kağıdını, oluk olacak şekilde kıvırıp delik açacağınız yerin hemen altına yapıştırırsanız, evi süpürmek zorunda kalmazsınız.
*-Tavana asacağınız depolama kasaları ile yerden tasarruf edebilirsiniz. Tavana sıkıca tutturduğunuz kasaların içinde yorgan, yastık, nevresim gibi yer kaplayan eşyaları muhafaza edebilirsiniz.
*-Anahtarlarınızı oje ile değişik renklere boyayarak ayırabilirsiniz.
*-Dondurma yerken elinize damlamasından hoşlanmıyorsanız, çubuğun altından geçireceğiniz bir cupcake kağıdı imdadınıza yetişecektir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu