Hayata Dair

Tokyo’da mutlak denenmesi gereken 8 vegan restoran

Tokyo’da mutlak denenmesi gereken 8 vegan restoran … Dürüst olmak gerekirse, Japonya‘da vegan olmanın son zamanlarda daha kolaylaştığını düşünüyorum, bir kez daha, Batı’dan etkilenmeye teşekkürler. ayrıntılar kentimizde…

Tokyo’da mutlak denenmesi gereken 8 vegan restoran

Japonya beni her zaman hatırlayabildiğim kadar büyüledi. Çalışmak için seyahate çıkmadan ve daha sonra ziyarete gitmeden önce, şaşırtıcı ve aynı zamanda istikrarsızlaştırmanın benimkinden, İtalya’dan çok farklı bir ülkede olmanın nasıl bir his olduğunu bilmiyordum.

Peaceful Dumpling

Japon vegan yiyecekler
Japon vegan yiyecekler

Daha önce Peaceful Dumpling üzerine yazdığım gibi: Japonya, Batı dünyasına gittikçe daha fazla açılmaya başlayana ve kırmızı et ve süt tüketmeye başlayana kadar uzun süre neredeyse vegan bir ülke olarak kullanılırdı (ikincisi, bugün Avrupa’nın ve Birleşik Devletler). Dürüst olmak gerekirse, Japonya’da vegan olmanın son zamanlarda daha kolaylaştığını düşünüyorum, bir kez daha, Batı’dan etkilenmeye teşekkürler: yıllar önce, Tokyo’da okuduğumda, hatta vejeteryan korkutucu görünmek bile. Tokyo’yu tekrar ziyaret ettiğimde, 2018’de, çok daha fazla seçenek ve restoranın ortaya çıktığını gördüm.

Brown Rice Café

Tokyo‘daki mutlak en sevdiğim vegan restoranlarımdan biri kesinlikle sessiz bir köşeye gizlenmiş şık Omotesando bölgesinde yer alan Brown Rice Café. Seçebileceğiniz çeşitli yemekler sunan rahat, aydınlık ve havadar bir alandır. Örneğin, popüler Bamboo Basket Buğulanmış Sebze Seti, kahverengi pirinç, organik miso çorbası ve Japon turşusu eşliğinde bir bambu sepette buğulanmış 10 farklı renkli sebze (dolayısıyla adı…) içerir. Ayrıca tofu limonlu cheesecake ve soya dondurması gibi bitki bazlı tatlılar da sunarlar. Yemekleri basit görünebilir ancak sizi kandırmasına izin vermeyin, besleyici, sağlıklı ve lezzetli!

vegan ramenler
vegan ramenler

Kyushu Jangara Ramen

Eğer bir ramen hayranıysanız, benim gibi, kesinlikle Kyushu Jangara Ramen mağazalarından birine gitmelisiniz. Bir vegan zinciri değiller ama hayatımda tattığım en iyi vegan ramenlerden birini sunuyorlar! Et suyu soya sosu bazlı ve yani lezzetli. Sadece sipariş verirken dikkatli olun çünkü size bir yumurta eklemek isteyip istemediğinizi sorabilir.

Saido

Saido Japon yemekleri sunan yeni açılan bir vegan restoran. Öğle yemeği akşam yemeğinden daha ucuzdur, ancak bölgede hızlı bir şekilde popüler hale geldiği için yakınlarındaysanız mutlaka kontrol etmenizi öneririm!

Shojin-ryori

Veya, ayrılmaya devam ederseniz, öğle veya akşam yemeği yemeyi öneririm. Sougo, Roppongi’de: Shojin-ryori’de (Budist mutfağı) uzmanlaşıyorlar ve yemeğinizin ne kadar güzel ve lezzetli olacağına inanmayacaksınız. Bazı yemekler vejeteryan olduğu için hiçbir sorun yaşamadan vegan olabileceğinden, gitmeden önce tam vegan bir kurs isteğinde bulunmayı unutmayın.

Budist mutfağı
Budist mutfağı

BonBon

Shinjuku‘daki Lumine alışveriş merkezinde bulunan kablolu BonBon mutlaka denenmeli. Kimse inanmaz ama bu tatlılar bitki bazlıdır! Kreplerden Fransız usulü tost ve parfüme, hepsi de yumurta ve süt olmadan yapılır ve dilediğiniz gibi tat vermeniz için çay sipariş edebilirsiniz.

Japonlar yemek ustaları, bunu hepimiz biliyoruz. Başka bir ülkeden bir yemek alırlar ve daha iyi yaparlar! Biraz değiştirmek ve bir öğün için geleneksel yemekleri atlamak istiyorsanız, kesinlikle bir pizza tavsiye ederim. Bu yerle ilgili en iyi şey, en iyi hamuru dışında, veganlar için şart olan pizzanızı özelleştirebilmenizdir! Benim tabağımda basit domates sosu, mantar ve şifalı otlar vardı.

Tokyo Cafè

Japonya'da Suşi
Japonya’da Suşi

Eğer Haneda havaalanındaysanız ve bazı vejeteryan yiyecekler için çaresizseniz ve döndüğünüz her yerde, dashi (balık suyu) veya et ile kontamine olmuş bulaşıklar bulmuş gibi görünüyorsunuz, endişelenmeyin… -Sağlıklı Tokyo Cafè senin arkadaşın! Web sitelerinde belirtildiği gibi, kaliteli malzemeler, rafine, yenilikçi tatlar ve göze hoş gelen gurme lezzetleri, herkesin hayatında ihtiyaç duyulan sağlığı sağlamak istiyorlar. Salatalar, sandviçler, çorbalar, köriler, lazanya ve tatlılar sunarlar. İpucu: Sağlıklı Tokyo Cafè, check-in alanından önce bulunduğu için, herkes oraya gidip eğlenebilir!

Jiyugaoka

Tamamen vegan bir restoran olan Jiyugaoka‘nın serin semtinde yer almaktadır. Menüde hem Japon hem de batı yemekleri servis edilir. Yeni başlayanlar için gyozalarını, daha sonra da ana eriştelerini, körili pirinçlerini veya makarnalarını öneririm. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda tatlı da var ve burası uygun fiyatlı olduğundan yemekler arasında seçim yapmak için endişelenmenize gerek yok, hepsini deneyin; hayal kırıklığına uğramayacaksınız…

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu