Hayata Dair

Yaygın Gıda Alerjileri için yiyeceklerimizi gözden geçirelim

Yaygın Gıda Alerjileri için yiyeceklerimizi gözden geçirelim … Standart yaklaşımın tam tersine araştırma ilk kez, erken maruz kalmanın gelecekteki gıda alerjisi riskini azaltmanın anahtarı olduğunu gösterdi. ayrıntılar hayaldefterim de…

Yaygın Gıda Alerjileri için yiyeceklerimizi gözden geçirelim

Herhangi bir doğum günü partisine, okulda öğle yemeğine veya mahalle pikniğine gidin… Fındık, süt, yumurta, soya, gluten ve daha fazlasına alerjisi olan bir gıda alerjisi salgını var. Çocuklarımızı büyük ölçüde etkiliyor ve birçok ebeveyn bu konuda ne yapacağını merak ediyor.

Bu yüzden gıda alerjileri üzerine birkaç önemli çalışma çıktığı için araştırmaya çok dikkat ediyorum. Standart yaklaşımın tam tersine araştırma ilk kez, erken maruz kalmanın gelecekteki gıda alerjisi riskini azaltmanın anahtarı olduğunu gösterdi.

Bu konu hakkında daha önce bir şirket için yazdığım hazır yiyecek setlerim hazır. Ebeveynlerin bu araştırmaya göre hareket etmeleri daha kolay ve güvenli hale getirir. O kadar çok harika sorum var ki, tam incelememi vermek ve neden bu potansiyel çözüm hakkındaki kelimeyi gıda alerjisi krizine yaymaya yardımcı olmayı seçtiğimi paylaşmak istedim.

Çocuklarda Gıda Alerjileri: “büyüyen bir sorun”

CDC’ye göre, ABD’de 5,6 milyon çocuğun gıda alerjisi var. Bu oran olarak 13 çocuktan 1’inde gıda alerjisi var.

Bu başlı başına endişe verici bir istatistik olsa da, alerjiden etkilenen çocukların sayısının ne kadar hızlı arttığıyla da ilgilidir. Yine CDC’ye göre, çocuklarda gıda alerjileri son yıllarda yüzde 50 arttı.

Bu değişikliklere ne sebep oluyor? Birçok teori var, ancak 2015’te konuyla ilgili ilk büyük dönüm noktası çalışmaları konuya biraz açıklık getirdi.

Kaçınma ve Maruz kalma

Gıda alerjileri söz konusu olduğunda (oğlumla kısa bir süt intoleransı dışında) çok fazla birinci elden deneyimim olmadı.

Bununla birlikte, son on yılda ortak tavsiyenin bir yıl veya iki yaşına kadar yaygın alerjenleri (yumurta veya fıstık gibi) tanımak için bir çocuk doktorunun kontrolünde beklemek olduğunu öğrendim.

Birçoğumuz bu konuda iyi niyetle hareket ederiz. Ancak o zaman fark etmediğim şey, bu yaklaşımı destekleyecek önemli bir araştırma olmamasıydı.

İlk çalışmaları ortaya çıktığında dönüm noktası oldu ve çok farklı bir tablo çizdiler!

LEAP ve EAT Çalışmaları

2015 yılında yayınlanan LEAP (“Fıstık Alerjisi Hakkında Erken Öğrenme”) ve EAT (“Tolerans Hakkında Bilgi Edinme”) çalışmaları, 4-11 aylık bebekler arasında yer fıstığı, yumurta ve süt ürünlerinin erken ve sık kullanılmasının riski önemli ölçüde azaltabileceğini buldu. Bu gıdalara alerjilerin gelecekteki çalışmalar her şeyi değiştirecek. Ve Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü, Amerikan Pediatri Akademisi (AAP) ve Ulusal Sağlık Enstitüsü (NIH) ebeveynlere yeni kurallar yayınladı.

Yine de bir sorun…

Birçok ebeveyn (ve doktor) hala bu araştırma hakkında yeterince eğitim görmemiştir. Ayrıca, bu yiyecekleri öngörülen pencerede muhtemelen bir çocuk katı yiyeceklere başlamadan önce (4-11 ay) güvenli bir şekilde katı yiyecekleri nasıl tanıtacağınıza dair pratik problemi var..!

Bana basit, bilim destekli sistemleri hakkında yaklaştı, hepsi de MD ve alerji uzmanı olan iki ebeveyn tarafından başlatıldı. Araştırma ve eğitime olan bağlılıkları beni etkiledi ve bu kelimeyi ortaya çıkarmak için yardım etmek istediğimi biliyordum.

Denemek için littles ile bazı anne arkadaşlar ve bir takım. Birçoğunun gıda alerjisi olan daha büyük çocukları vardı ve tekrar deneyiminden kaçınmaya yardımcı olabilecek herhangi bir bilimle ilgilenmiyorlardı.

Hazır yiyecekleri mutlaka inceleyelim

Ciddi bir dezavantaj: LEAP ve EAT çalışmaları, yumurta, fıstık ve sütün verilmesinin 4-11 aylıkken en iyi sonuçları verdiğini göstermektedir. Ayrıca sadece emzirmenin aynı alerji riskini azaltıcı etkiye sahip olmadığını ileri sürüyorlar.

Dr. Andy Leitner ve Dr. Katie Marks-Cogan tarafından hazırlanan, Saf, toz yumurta, mandıra ve yer fıstığı içeren, güvenli, yeterli miktarlarda ayrı paketlerden oluşan hazır yiyecekleri boşluğu kapatmak için tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu