Gez-Gör

Barselona’da hangi ayda neler giyilir, hava durumu

Barselona’da hangi ayda neler giyilir, hava durumu … Önerilerimiz yaklaşık ısı ile beraber paketlenmiştir. Bundan dolayı hangi ay gideceğinize karar verin ve bir fular mı yoksa sandalet mi giymeniz gerektiğini görün. ayrıntılar kentimizde…

Barselona’da hangi ayda neler giyilir, hava durumu

Uçak biletinizi satın aldınız, otel rezervasyonu, seyahat planı derken yapılacaklar listenizdeki bir sonraki büyük işiniz Barselona seyahatiniz için neler getirmeniz gerektiğidir. Barselona’da her ay ne giyeceğinizi biliyor musunuz? Tecrübeli bir seyyah olsanız bile, temel unsurları ufak bir nakliyat haline getirmek göz ürkütücü bir iş olabilir.

Barselona’ya uçak biletinizi satın aldıysanız size yardım eli uzatmak için buradayız. Önerilerimiz yaklaşık ısı ile beraber paketlenmiştir. Bundan dolayı hangi ay gideceğinize karar verin ve bir fular mı yoksa sandalet mi giymeniz gerektiğini görün.

Sonbaharda ve kış aylarında Barselona da hava durumu

Kasım – Aralık – Ocak – Şubat

Barselona kasım ayında hava serinlemeye başlar. Hava Kasım ayında serindir. Yerel halkın nihayet kışlık paltolarını, eşarplarını ve eldivenlerini dolaplarından çıkardığı zamandır. Barselona’nın görüntüleri palmiye ağaçlarını ve plajları akla getirmesine karşın, Kasım-Şubat aylarında yaklaşık ısı 14 ° C’dir. Bu “soğuk” derece size fazla soğuk gelmeyebilir. Sadece yüksek rutubet seviyeleri 14 ° C’nin daha soğuk olmasını sağlar.

Bu aylarda birçok gün Güneş olduğu halde, diğer taraftan şemsiye bulundurmak daima iyi bir fikirdir. Zaman zaman kara yağmur bulutu “Sayıların Şehri”nde ani hareketlerde bulunabiliyor. Bu 4 ayda yaklaşık 31 gün yağmur var. Oldukça yağışlı olan ay Kasım ayıdır. Şortlar ve sandaletler bu aylarda yerlilerden gelen garip görünümleri size rehber olacaktır.

Barselona Kasım ayında yaklaşık ısı: 16 ° C
Barselona Aralık ayında yaklaşık ısı: 14 ° C
Barselona Ocak ayında yaklaşık ısı: 11 ° C
Barselona şubat ayında yaklaşık ısı: 14 ° C

Bahar ayında Barselona’da hava durumu

Barselona’da Mart ve Nisan aylarında ne giyilir

Mart ve Nisan ayları yaklaşık ısı mevzubahis olduğunda, 2 ° C sıcaklıkla Türkiye ile benzeşmektedir. Mart ayı yöresel halk tarafından Barselona kışın bir parçası olarak kabul edilmektedir. Son yıllarda Mart ayında Barselona kar görmüş oldu. Bu iki ay, arada yağışlar ve soğuk, rüzgar ilkbaharda da geçerlidir.

Mart ayı süresince, giysi kışlık botlar, büyük paltolar ve eşarplar normdur. Nisan ayında atkılar rulo yapılarak dolaba koyulur ve simgesel teraslar kent çevresinde açılır. Terasta sütlü kahvenizi yudumlarken Güneşin ısı ve ışığından yararlanılır. Güneşten günlük D vitamini alma fırsatı doğar.

Mart yaklaşık ısı: 15 ° C
Nisan ayı yaklaşık sıcaklığı: 16 ° C

Uzun süren ilkbahar ve erken yazlarda Barselona’da hava durumu

Barselona’da Mayıs ve Haziran aylarında ne giymeli

Mayıs ve Haziran ayları, Akdeniz Şehri olan Barselona da sıcaklıkların artmasına işaret ediyor. Mayıs ayının teknik olarak hala bahar olduğu için hala yağmur yağma ihtimali var. Mayıs ayında yaklaşık olarak 12 toplam gün yağış ve Haziran ayında, 7 gün. Bu yüzden, zihninizde sıcak ve güneşli Barselona görüntüsüne alışık olsanız bile şemsiyenizi elinizde tutmanız önemlidir.

Gündüzleri hava 20’lerin (° C) üstünde gezindiği için sabahları ve akşamları daha soğuk olduğundan çeket ve kaban bulundurmak önemlidir. Teraslar mayıs ayında başlayarak tamamen dönüyor ve yolcu gemileri limanları daha oldukça yaz mevsiminde doldurmaya başlıyor. Yereller günden güne giyinir, şayet yağmur yağarsa kapalı burunlu ayakkabılar ve hafifçe ceketler şarttır. Güneş parlıyorsa kısa kollar ve sandaletler uygundur.

Mayıs ayı yaklaşık sıcaklığı: 19 ° C
Haziran yaklaşık sıcaklığı: 23 ° C

Barselona Yaz aylarında hava durumu

Barselona’da Temmuz ve Ağustos aylarında ne giyilir

Barselona’nın Temmuz ve Ağustos ayları Yaz aylarının tam ortasındadır. Parklar, plajlar, teraslar ve yüzme havuzları hem yerli hemde turistlerle doludur. Temmuz ayları minimum yağmur alan aydır. Bundan dolayı şemsiyenizi taşımaya gerek kalmamıştır. Barselona da yağmur yağsa bile İspanya güneşinin tadını çıkaracaksınız. Sıcaklıklar 30’lara (° C) ve üzerine çıkmış olacaktır. Bu da SICAK olduğu anlama gelir. Barselona’daki rutubet, ısıyı yapışkan hale getirir.

Temmuz ve Ağustos ayları, şortların ve sandaletlerin mecburen giyildiği aylardır. Güneş sabah 6:00 sularında başlar ve akşam saat 9:30 sularında (21: 30saat) batar ve Barselona’ya 15 saat süresince güneş verir.

Temmuz yaklaşık sıcaklığı: 27 ° C
Ağustos yaklaşık sıcaklığı: 27 ° C

Barselona da yaz sonu sonbahar başında hava durumu

Eylül ve Ekim aylarında Barselona’da ne giymeli

En yüksek yaz aylarına, Temmuz ve Ağustos aylarında, Eylül ve Ekim ayları süresince, sıcaklıklar birazcık düşmekle beraber, yaklaşık olarak 20’lerin (° C) civarında kalmaktadır. Bu iki ay, bilhassa Eylül’de geçirdiğiniz günlere benzemektedir. Önceki ayların sıcaklıkları bu aylarda bira daha aşağı düşmektedir. Güzel plaj havası hafta sonu ve sonrasında bulutlu yahut yağmurlu olabilir. Eylül ayının 21’inci gününe kadar teknik olarak hala yaz mevsimi olduğundan, yöresel halk bu halde davranıyor ve birçoğu hala ay ortasına kadar tatillerini sürdürüyor. Eylül ayında, akşamları serinlediğinde yaz havası için giyinmekten kurtulabilirsiniz.

Ekim ayından itibaren, hava birtakım günlerde şaşırtıcı halde yaza benzeyebilir. Hem de Barselona sonbaharın başlangıcını hissetmeye adım atar ve yerliler yaz giysilerini toparlayıp kot pantolon ve ceketlerle değiştirir. Yaklaşık yağış miktarı Eylül ve Ekim aylarında en yüksektir. Bundan dolayı şemsiyenize bavulunuzda bir yer bulmak sizin güvenli ve iyi bir seçim olacaktır.

Eylül yaklaşık sıcaklığı: 24 ° C
Ekim ayında yaklaşık ısı: 21 ° C

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu