Soğuk havalarda cildi nemli tutmak için cilt bakımında 6 koşul

Soğuk havalarda cildi nemli tutmak için cilt bakımında 6 koşul

yazar:

kategori:

Soğuk havalarda cildi nemli tutmak için cilt bakımında 6 koşul … Cilt nemlendirme ve cilt nemi çok farklıdır ve hem cildin sağlıklı ve pürüzsüz kalmasını hem de kuruluğu uzak tutmamız gerekir! Hidrasyon sudan, nem ise yağdan gelir. ayrıntılar hayaldefterim de…

Soğuk havalarda cildi nemli tutmak için cilt bakımında 6 koşul

Soğuk, kuru kış havasında cildinizi gerçekten bir numara yapabilirsiniz. Cildi nemli ve sağlıklı tutmak için bu kış soğuk hava cilt bakımı ihtiyaçlarınızı bu kış hazır bulundurun.

bitkisel içerikli destekler
bitkisel içerikli destekler

Gerçek hikaye: ellerim kışın o kadar kururdu ki çatlar ve kanarlardı.

Ve yüzüme ve vücuduma gelince: onlar her zaman çok sıkı ve kaşıntılıydı – ooh kaşıntılıydı! – ve kuruluk kırılmalarımı kışkırtırdı, beni kuru, kaşıntılı, sivilce bir karmaşa haline getirdi.

Ama bu şekilde olmak zorunda değil! Kış mevsiminde bile bebek yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Mesele hem nemlendirme hem de nem sağlama meselesidir.

Ve hayır, onlar aynı şey değil!

Kış aylarında hava hidratasyondan yoksundur ve kurur. Ve sonuç olarak, cildimiz genellikle kurur.

Kış uzun ve bazılarımızın elleri inanılmaz derecede kuru olur ki, çatlar ve kanarlardı.

Zayıf, kuru bedenim kaşındı ve kavrulmuş yüzüm, Kasım ayından Nisan ayına kadar yaklaşık 10 yaş daha yaşlı görünüyordu.

Bu, cilt nemlendirme ve cilt nemi arasındaki temel farkı öğrenene kadar…

Cilt nemlendirme ve cilt nemi çok farklıdır ve hem cildin sağlıklı ve pürüzsüz kalmasını hem de kuruluğu uzak tutmamız gerekir!

Cilt nemlendirmesi sudan gelir, Cilt nemi yağdan gelir

Soğuk kış aylarında, cilt nemlendirmesini yenilemek ve daha sonra bu nemlendirmeyi nemle kilitlemek önemlidir.

2 adımlı bir çözüm ve mutlak bir oyun değiştirici!

Cildi Nemli ve Mutlu Tutmak için 6 Soğuk Hava Cilt Bakımı Temelleri

Bitkisel gliserin, cilde su çeken ve tutan doğal bir nemlendirici…

Biraz sihir gibi geliyor değil mi? Ve gerçekten inanmak için görmek zorundasın!

Bitkisel gliserin, bu kadar basit ama delicesine etkili bir cilt bakım bileşenidir. Dürüst olmak gerekirse, kışın onsuz ne yapacağımı -veya gerçekten ellerimi- yapacağımı bilmiyorum ve aile üyelerimi, arkadaşlarımı ve müşterilerimi de adanmışlara çevirdim.

(Not: Bu küçük 4 oz şişe muhtemelen çok uzun bir yol kat ettiği için tüm kış boyunca ihtiyacınız olacak tek şey!)

Çoğunlukla geceleri ellerimde sebze gliserini kullanıyorum, ancak bazen cildim hala nemli olduğunda duştan hemen sonra tüm vücuduma da uyguluyorum.

Biraz yapışkan, bu yüzden sadece akşamları kullanıyorum ve günde bir uygulama genellikle hile yapıyor.

Bitkisel gliserin hakkında bir şey daha: biraz nemli cilde uygulamak veya cadı fındığı veya gül suyu gibi su bazlı bir bileşenle karıştırmak istersiniz (hemen yukarıda gönderdiğim kendin yap tonerinde olduğu gibi) cilde tutun. Aksi takdirde, aslında cildin daha derin katmanlarından su çekebilir ve elbette istemediğimiz şekilde cildi tahriş edebilir.

Bitkisel gliserin, aloe veya hyaluronik asit içeren nemlendirici yüz toniği

Bunların hepsi fantastik nemlendiriciler. Yine, nemlendiriciler suyu cilde çeker ve tutar.

Kendiniz yapmaya başlamışsanız, Tamamen Doğal Nemlendirici Yüz Tonerini öneririm.

Ancak, büyük bir nemlendirme sağlamak için biraz * ekstra * bir şey arıyorsanız, MyChelle Dermaceuticals’dan bu Ultra Hyaluronik Güzellik Mistini kullanıyorum ve sevdim – hiyalüronik asidi nemlendirmenin yanı sıra, niasinamid (B3 vitamini) içerir. hem sivilce hem de yaşlanma karşıtı için harikalar yaratır.

Cildinize şaşırtıcı nem ve kilit hidrasyonu sağlayan bir yüz yağı Yüz yağları cildi derinlemesine nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda su bazlı ürünlerden gelen hidrasyonu da kilitler. Ve ayrıca mega doz antioksidanlar sağlayın, cildin kendi yağ üretimini dengelemeye yardımcı olun ve çok daha fazlasını yapın!

Evet evet, yüz yağları hakkında ne hissettiğimi biliyorsun… ooh onları seviyorum!

Öyle ki, son zamanlarda en iyi yüz yağı karışımlarımı şişelemeye başladım – Vücut Yüksüz Güzellik Karışımları hakkında her şeyi öğrenin ve burada hangi karışımın cildiniz için en iyi olduğunu görün! Özellikle senin için bir tane yapmak isterim

Nemlendirici tabaka maskesi

Sac maskeler kuru ciltler içindir.

Baz bileşenler genellikle aloe, bitkisel gliserin ve / veya hiyalüronik asittir. Evet, daha önce tartıştığımız en iyi hidrasyon kaynakları!

Son zamanlarda% 100 Pure’un sayfa maskelerini (özellikle de Her Şeyi Yapıyor) seviyordum – hatta eleştiriler içeren leke eğilimli ciltler için bile var!

Artan hava kirliliğiyle savaşmak için bir tekme antioksidan serum

Hava kirliliği kışın daha da kötüleşir ve önemli bir serbest radikal maruziyeti kaynağıdır. Serbest radikaller sadece erken yaşlanmayı teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda cildin sebumunu (yağını) oksitler, lekeleri ve sivilceleri teşvik eder.

Antioksidanlar serbest radikalleri nötralize eder, bu nedenle hem yaşlanma karşıtı hem de akne karşıtı cilt bakımı rutinlerinde gereklidir.

Vücut Yüksüz Güzellik Karışımları gibi yüksek kaliteli bir yüz yağı kullanıyorsanız, cildiniz zaten büyük miktarda antioksidan alıyor