Moda-Güzellik

Evde yapacağınız ferahlatıcı maskenin yaz sıcağında etkisi

Evde yapacağınız ferahlatıcı maskenin yaz sıcağında etkisi … Cilt bakım maskeleri kan dolaşımını hızlandırdığı için cildinize tazelik ve genç bir görünüm verir. Aynı zamanda cildinizde yağ dengesi sağlayarak, mükemmel bir arınma sağlar. ayrıntılar kent defterinde…Yüz maskeleri

Evde yapacağınız ferahlatıcı maskenin yaz sıcağında etkisi

Cilt bakım maskeleri kan dolaşımını hızlandırdığı için cildinize tazelik ve genç bir görünüm verir. Aynı zamanda cildinizde yağ dengesi sağlayarak, mükemmel bir arınma sağlar. “Yaz mevsiminde evde cilt bakımı nasıl yapılır?” sorusunun cevabını bulacağınız bu yazımızda, cilt tipinize ve cildinizdeki sorunlara en uygun cilt bakım maskesi tariflerinden birini seçerek, hemen evde cilt bakımı yapmaya başlayabilirsiniz.

Buzdolabındaki malzemelerle ya da yeşil çay poşetleri ile hazırlayabileceğiniz ferahlatıcı cilt maskeleri hem ruhunuza hem de cildinize çok iyi gelecek. Bu maskeler sayesinde cildinizin nefes aldığını ve nasıl rahatladığını hissedeceksiniz:

*-4 adet demlenmiş yeşil çay poşetini bir süzgece koyup en az 15 dakika buzdolabında bekletin. Makyajınızı temizledikten sonra poşetleri gözlerinizin üzerine ve yüzünüze yerleştirin. Çay poşetleri ısındığında yüzünüzü temiz bir havluyla kurulayın.
*-Bir limonun suyu, demlenmiş bir çay fincanı nane çayı ile karıştırın ve karışımı küp buz yapın. Yüzünüze buz küpleri ile masaj yapın. Eğer hassas bir cildiniz varsa ve beyaz tenliyseniz buz, kılcal damarların çatlayarak cilt yüzeyinde belirginleşmesine neden olabilir.
*-Cildinizi temizledikten sonra gül suyu ile silin ve bir limonun suyu ve yarım havucu ezerek hazırladığınız karışımı cildinize sürün. 30 dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayın.
*-3 yemek kaşığı süt tozunu bir miktar su ile macun haline getirin. Karışımı yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Cildinizin yaz boyunca sağlıkla ışıldaması için bu kürleri uygulamaya devam edebilirsiniz. Yaz bakımınızı korumak için doğru nemlendiricileri, temizleyicileri ve güneş koruma ürünlerini tercih etmeniz gerekir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu