Moda-Güzellik

Doğal saç rengine ulaşmak için renk açmanın kolay yolu

Doğal saç rengine ulaşmak için renk açmanın kolay yoluOryal ile saç rengini açmak mümkün olsa da uzman bir ekip tarafından yapılmadığı takdirde saçlarınızın yanma tehlikesi bulunmaktadır. ayrıntılar kent defterinde…

saç

Doğal saç rengine ulaşmak için renk açmanın kolay yolu

Kadınların hayattaki en önemli hadiselerinden birisi de saçlarıdır. Hem bakımlı hem de sağlıklı saçlara sahip olmak adına sürekli olarak yeni yollar aranır. Sağlıksız bir saç ne yapılan makyaj ne de cilt bakımı ile tamamen ortadan kalkmaz.

Bunun için bazı kadınlar saçlarını boyama ihtiyacı duyar. Ancak her saç boyası istediği rengi kişiye vermez. Bunun için bazı doğal yollar da bulunmaktadır.

küllü kumral saçlar
küllü kumral saçlar

Oryal ile Saç Açma

Bu yol aslında bir saç için oldukça zararlı ve tehlikelidir. Oryal ile saç rengini açmak mümkün olsa da uzman bir ekip tarafından yapılmadığı takdirde saçlarınızın yanma tehlikesi bulunmaktadır. Bu yöntem genellikle önerilmez.

Papatya Suyu

Geçmiş yıllardan bu yana kullanılan bu yöntem, saçların en kusursuz hali ile doğal görünümüne sahip olmanıza neden olur. Papatyaları kendiniz toplayabileceğiniz gibi aktarlardan da bulma şansına sahipsiniz. Papatyaları kaynamış bir suya ekledikten sonra bir müddet bekleyerek saçınıza sürerek güneşe çıkın. Güneş ışınlarına maruz kaldığınız zamanda saç renginizin açılmaya başladığını görebilirsiniz.

Beyaz Sabun

Doğal rengine geçişi zor saçlar
Doğal rengine geçişi zor saçlar

Bu yollar en kolay ve zahmetsizdir. Duş esnasında saçlarınızı beyaz sabun ile yıkadıktan sonra açılmaları siz de fark edeceksiniz. Ancak bu yöntem sayesinde saçlarınızı sadece 1-2 ton kadar açma şansına sahipsiniz.

Sıvı Peroksit

Saç boyalarının yanında verilen sıvı peroksitler oldukça yararlıdır. Bunun için bazı numaralar mevcuttur. Siz kendinize en uygun olanda seçim kılın. Ancak bu işleminde bazı riskleri olduğundan dikkatli olmanızda yarar vardır. Saçlarda yıpranma yapabilir.

Sirke

Sirkenin saçlardaki etkisi oldukça fazladır. Boyayı saçlarınızdan sirke ile atma şansınız vardır. Saçlarınızı duruladıktan sonra sirke ekleyerek güneşe çıkarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Limon

Limonun içinde bulunan vitaminler ve asit saçların açılmasında oldukça yardımcıdır. Limonun suyunu saçlarınıza sürdükten sonra biraz bekleyerek durulama işlemine geçin. Bu yöntemle saçlarınızdaki ton farkını sizde hissedebilirsiniz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu