Moda-Güzellik

Güzel bir yüz için Gua Sha araçları ve Jade Silindirler

Güzel bir yüz için Gua Sha araçları ve Jade SilindirlerGua Sha ve Yüz Silindirleri , her birinin yararları, ikisi arasındaki farklar ve bunların cilt bakımı rutininize layık bir nedenin daha çok bakalım! ayrıntılar hayaldefterim de…

Güzel bir yüz için Gua Sha araçları ve Jade Silindirler

Gua sha ve yüz silindirleri , geleneksel Çin tıbbına dayanmaktadır. Fakat bu cilt bakım araçları bir fark var mı? Şimdi gua sha, yüz silindirleri , her birinin faydaları, ikisi arasındaki farklar ve bunların cilt bakımı rutininize layık bir neden olup olmadığından daha fazla bakalım!

Gua sha ile başlayalım…
Gua Sha Araçları
Gua Sha Araçları

Gua sha nedir?

Gwa sha ” olarak telaffuz edilen bu masaj tekniği, geleneksel Çin tıbbında yüzyıllardır seçtiğiniz.

Vücut gua sha ve yüz gua sha oldukça farklı – yüz gua sha lenfatik akış ve drenajı uyarmaya yardımcı olur ve cildin içindir fasyayı iyileştirmeyi iyileştirir.

Gua sha’ın faydaları nelerdir?

Gua sha lenfatik akış ve drenajı uyardı ve durgun lenf sıvının tutulmasına ve şişkinliğe yol açtığından, gua sha şişkinliği azaltmaya yardımcı olur. Gözlerimin gerekli torbalarla en büyük (ve önemli!) Gelişmeyi fark ettim.

Gua sha yüz masajı kullanırken kullanılan yavaş, kasıtlı vuruş, kasları çevreleyen ve geçen bağ dokusu olan fasyayı parçalayarak kas gerginliğini azaltmaya yardımcı olur. Fasya cilde yapısal destek sağlar, kaldırır ve ton verir, ancak kan ve lenf dolaşımını kısıtlayan çok fazla gerginlik ve yapışkanlık da taşıyabilir. Bize fasya kırılmaya yardımcı olur ve kas gerginliğini yatıştırır, gua sha ince çizgilerin ve kırılmaların görünümü azalmayın. Bu bakımdan, gözlerim arasındaki “11” arasındaki en büyük farkı şahsen fark ettim, çünkü kaşlarımı açmak için bir eğilim var.

Bu faydalar nedeniyle, gua sha olduğu “Doğu Botoks” olarak adlandırılmıştır.

Farklı gua sha araçları nelerdir?

Farklı gua sha araçları
Farklı gua sha araçları

Gua sha araçları tipik olarak düzdür ve çok çeşitli taşlar, şekiller ve boyutlarda gelir. Bazıları küçük sırtlara sahiptir ve taraklara, yuvarlatılmış oluklara veya eğrilere benzer.

En sevdiğim gua sha aracı mantar şeklindeki taş! Ne kadar kolay tutulacaklarını seviyorum.

(Vücutlarınızı Yüksüz Cilt Bakımı için tıklayınız ekledim… ve onlar için sevimli bir saklama çantası tasarladım!.)

Evde bir gua sha yüz nasıl yapılır:

Gua sha’nın tüm güzel avantajlarından yararlanmak için bir spa randevusu almanız gerek yoktur, ancak evde gua sha uygularken belirli bir masaj tekniğini takip etmek çok önemlidir.

Gua sha aletinizi temiz tuttuğunuzdan ve kullanmadan önce dondurulmuşdan emin olun, daha da rahat kullanıma ve tüketmeyi yardımcı olabilir.

Şimdi yüz kaymaya ne dersin?

Yüz haddeleme nedir (aka yeşim haddeleme)?

Yüz haddeleme gua sha ‘ya benzer, çünkü yüz merdane aletleri nazik bir yüz masajı sağlar.

Yüz yuvarlamanın faydaları nelerdir?

Gua sha gibi, yüz silindirleri de cildin üst katmanlarına ve bununla birlikte oksijen ve besin maddelerine dolaşımın artmasına yardımcı olur. Ayrıca, çalışma ürününün cildinize daha derinden girmesine, yüz kaslarını gevşetmesine ve lenfatik çalıştırma uyarlamasına yardımcı olur.

Söylediğiniz gibi, yüz silindirleri lenf veya düz fasyayı gua sha kadar önemli bir şekilde uyarmaz. (Nasıl “ gua sha lite .” Gibi yuvarlanmayı düşünebilirsiniz.

Ve bu yüzden şahsen gua sha ile yüzleşmeyi tercih ediyorum.

yüz silindirleri
yüz silindirleri

Farklı yüz silindirleri nelerdir?

Yeşim silindirleri en yaygın olanıdır, bu yüzden ” yüz haddeleme “, ” yeşim haddeleme ” olarak belirtilenılır. Rose kuvars yüz silindirleri de popülerdir.

Bunlar yüz silindirinin bir ucunda daha büyük bir boncuk, şarj edilebilir ucunda daha küçük bir boncuk vardır. Daha büyük boncuk, çene çizgisi, yanaklar, alın ve boyun içindir, daha küçük boncuk ise gözlerin altında (nazikçe!) Kullanılmak içindir.

Bazi silindirlerde dolaşımın daha da artmasına ettik cildin masajlanmasına Yardımcı Olan met İl Eczacı silindirleri gibi dokulu boncuklar Vardır.

Bir yüz silindiri nasıl kullanılır:

Cildinize istediğiniz şekilde masaj yapmak için yüz silindirinizi kullanabilirsiniz, ancak aynı masaj düzenini lenf düğümlerine doğru ilerleyen gua şekillendirme ile izlemenizi tavsiye ederim. Yine, bu blog yaz yayın gua sha yüz masajı tekniğinin ayrıntılarıyla anlatıyorum: Gua Sha : Cilde Parıltı Veren 5 Dakika Yüz Masajı …

Yine, yüz merdanacağı cildinizle temas etmeden önce temizlenir emin olun ve kullanımdan önce merdanenizi dondurmak, daha fazla yatıştırmak ve boşaltmak için yardımcı olabilir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu