Moda-Güzellik Bakım

Kuru ciltleri mutlu edecek kış losyonu tarifi

Kuru ciltleri mutlu edecek kış losyonu tarifi … Sıcak çikolata karışımı, bir şişe şarap (ya da salatalık) ve birtakım bayağı ev yapımı banyo tuzları ile ne benzer biçimde bir armağan sepeti yapabileceğini hayal edin. detay kentimizde…

Kuru ciltleri mutlu edecek kış losyonu tarifi

Hala kışı sevmeyi öğreniyorum. Aslında Texas’lı bir güneyli kız olarak soğuk havaya ahenk sağlamak zorunda kaldım. Sadece nihayet evimde kış mevsimini sevmeme yol açan kuruyan cildime naturel dokunuşlarla losyonun en iyisini oluşturmaya başladım.

Bu Winter Bliss Lotion Bar tarifi, seneler ilkin yaptığım bir reçete ve yeni başlayanlar için bile kesinlikle denenmesi ihtiyaç duyulan bir “kendin yap” projesi. Bu çubuklar yalnız derinlemesine nemlendirme yapmakla kalmıyor, hem de naturel yağlarla kış yeşili ve nane benzer biçimde kokuyorlar.

Bunların, sıcak çikolata karışımı, bir şişe şarap (ya da salatalık) ve birtakım bayağı ev yapımı banyo tuzları ile ne benzer biçimde bir armağan sepeti yapabileceğini hayal edin.

Winter Bliss Losyon Barları iyi mi yapılır?

Cildimi beslerken hem de en sevdiğim kokular ve kışın lezzetlerine bağlı bir losyon tarifi bulmak istedim. Daha ilkin birçok losyon çubuğu yapmıştım fakat kış için muhteşem olan ve kış için mükemmel (ve mükemmel kokulu) bir armağan olacak bir adet istedim. Bu losyon çubukları netice oldu.

Bu tanım oldukca bayağı! Hindistancevizi hasım, shea hasım ve balmumu eritilir ve karıştırılır. Esansiyel yağları ilave edin. Kalıplara dökün ve sertleşmesine izin verin. Daha basit ne olabilir?

Buradaki “gizli saklı sos”, barı mevsim için hususi kılan esansiyel yağ kokularının kış harmanıdır.

Malzemeler

Standart losyon barı tarifimin aksine, çoğu zaman Kış Bliss Barlarımı bir tür tüpte yapıyorum (hediyelik hasım elimden ve gözlerden uzak tutmak için). Herhangi bir boş deodorant tüpü oldukca işe fayda. Sadece bunu dostlar için yapıyorsanız ve fazladan hoş görünmesini istiyorsanız, şunu kontrol edin:

Standart bir push-up deodorant tüpü (alttan dolması için bu şekilde bir öneririm, böylece üst kısım yeni bir deodorant benzer biçimde pürüzsüz olur)
Plastik içermeyen bir karton itme borusu (oldukca cazibeli ve sağlam görünüyor, sadece hemen hemen şahsi olarak denemedim)
Şaşırtıcı … silikon şarap bardakları da iyi çalışıyor! Yalnız armağan paketi ya da kağıt mendil ile sarın ve güzel bir sunum için sicim ile bağlayın.

Ek olarak, bunun benzer biçimde bir silikon kalıp kullanabilirsiniz ve tüpsüz losyon çubuklarını kullanabilirsiniz.

Kış Bliss Losyon tarifi

Kış yeşili elde etmek için shea hasım, balmumu ve hindistancevizi hasım benzer biçimde naturel malzemelerle ve kış kokulu şenlikli ev yapımı losyon barlar yapın.

Yapılışı

*-İkili bir kazanda shea hasım, balmumu ve hindistancevizi yağını eritin.
*-Her şey eritildiğinde, onu ocaktan alın ve esansiyel yağları ilave edin.
*-Boş deodorant kaplarına dikkatlice dökün ve sertleşinceye kadar kurumasını bekleyin. Alt doldurma kapları *-*-*-kullanıyorsanız, plastik bir damlalık ya da minik bir huninin (bir şişe hunisi benzer biçimde) oldukca destek bulunduğunu buldum.
Kuru cilde ovalayarak beslenmesine destek olun ve cildinizi nemlendirin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu