Gez-Gör

Aşıkların duygularını yaşayacağı 10 tatil yeri

Aşıkların duygularını yaşayacağı 10 tatil yeri … Aşıkların tatil dönüşünden sonra bir sonraki tatilimizi nereye gidelim sorusunu yanıtlamak ve seçimlerini kolaylaştırmak için dünyanın en iyi ve en duygusal 10 bölgesini 5 puan üzerinden puanlayarak sıraladık. Duygu dolu tatiller…

Aşıkların duygularını yaşayacağı 10 tatil yeri

Havada romantizm var ve dünyanın duygu yoğunluğu yaşamak için kaçamak yapılacak muhteşem çarpıcı bölgeleri var. Aşıkların tatil dönüşünden sonra bir sonraki tatilimizi nereye gidelim sorusunu yanıtlamak ve seçimlerini kolaylaştırmak için dünyanın en iyi ve en duygusal 10 bölgesini 5 puan üzerinden puanlayarak sıraladık.

Hadi başlayalım isterseniz…

1- BaliBali

Bali‘de ne yapmalı: Ubud Hanging Gardens Hotel‘de minimum bir gece rezervasyon yapın ve Panoramic Deluxe Pool Villa için isteyin. Muhteşem görünüm karşısında dilinizi yutacaksınız.

Niçin duygusal: Ne demek istediğimizi görmek için bir tek yerden birkaç resim görmeniz gerekiyor. Siz ve eşinizin dünyada kalan iki birey olduğu hissine kapılacaksınız.

Ne kadar duygusal: 5/5

Bali‘ye ne zaman gidilir?: Bu benzeri olmayan evlilik teklifi için muhteşem bir duygusal dinlence olabilir. Biz bu tatili Bali’ de “yaparız” diyecek misiniz?

Bali dilinde “Seni seviyorum” nasıl söylenir: Titiyang tresna sareng ragane.

2- Paskalya AdasıPaskalya Adası

Paskalya Adası‘nda neler yapılır: Hanga Roa’daki Moai‘nin arkasındaki gün batımını izleyin (Rapa Nui halkının oyduğu insan figürleri).

Niçin duygusal: Gün batımları daima duygusal. Pasifik Okyanusunun ortasında gün batımı size inanılmaz duygusal anlar yaşatacaktır. Bir de bu yönüyle düşünmeyi deneyin.

Ne kadar duygusal: 2/5

Paskalya Adası‘na ne zaman gidilir?: Beraberce dünyayı keşfetmek isteyen çiftler için muhteşem, duygusal bir dinlence yeri ve her mevsim gidilir.

Rapa Nui’de “Seni seviyorum” nasıl söylenir? Hanga rahi au kia koe.

3- Ushuaia, ArjantinUshuaia, Arjantin

Ushuaia‘da ne yapmalı: Kelimelerle ifade etmek gerekirse “sevdiğinle dünyanın sonuna git”… tam anlamı budur desek yanlış olmaz. Les Eclaireurs Deniz Feneri‘ni ziyaret edin ve dünyaya bakışınız olağanüstü hal alsın.

Niçin duygusal: Ushuaia Arjantin’in en güney şehri ve dünyanın diğer bir ucunda. Dış mekanı seven ve keşfetmek isteyen çiftler için muhteşem bir dinlence yeri. Ushuaia, beraber ve sayısız güzel günler için oldukça fazla sayıda etkinlik sunar.

Ne kadar duygusal: 5/5

Ushuaia‘ya ne zaman gidilir?: Sevdiklerinizle beraber dünyanın sonuna kadar yürümeye hazır olduğunuzda!..

İspanyolcada “Seni seviyorum” nasıl söylenir: Te amo.

4- Bangkok, TaylandBangkok, Tayland

Bangkok‘ta neler yapılır: Bangkok içerisinde öncelikle tapınakları keşfetmek tutkulu bir gezi yapın. Mevcut mahalli kültürü, sokak marketleri ve bu hedefi süsleyen birçok gökdelenin çarpıcı manzarasını göreceksiniz.

Niçin duygusal: Asla uyumayan ve asla bitmeyen egzotik kent… Sizi sokak pazarlarında ve mükemmel restoranlarda mahalli lezzetleri denemekle meşgul edecek. Günün sonunda, siz ve sevdiğiniz rahatlatmak için dinlendirici bir Tay masajını denemelisiniz. Burada en duygusal seyahat Chao Phraya nehrine yapılır.

Ne kadar duygusal: 4/5

Bangkok‘a ne zaman gidilir?: Büyük kent gece yaşamının bol miktarda kültürle karıştığını istediğinizde.
Tay dilinde “Seni seviyorum” nasıl söylenir: Phom Rak Khun (bir kıza); Chan Rak Khun (bir çocuğa).

5- New YorkNew York

New York‘ta ne yapmalı: Güne Central Park‘ta yürüyüş ile başlayın. Bundan daha duygusal ne olabilir? Bir vagon gezisinde ya da gölde kayıkla eşinize yeniden aşık olun. Daha önce New York lokasyonlarında gerçekleşen evlilik tekliflerinden birine şahit olup olmadığınızı görün…

Niçin duygusal: New York asla uyumayan bir kent… Daima tutkulu bir çift olarak yemek, görmek ya da daha başka yapılacak bir çok şeyler vardır. Klasik “akşam yemeği ve film” geçmişine ev sahipliği yapın. Niçin gizli saklı barlardan birini ziyaret ederek günü renklerin.

Ne kadar duygusal: 3/5

New York‘a ne zaman gidilir?: Senenin en güzel zamanlarından biri de Güz. Kent renk değiştirmeye başlar ve düşen yapraklar sokakları süsler.
Amerikan’da “Seni seviyorum” nasıl söylenir: I love you

6- Paris, FransaParis, Fransa

Paris‘te ne yapmalı: Bir yürüyüşe çıkın ve şehrin nabzını tutun. Tatlı düşlerinizi Arnavut kaldırımlı sokakların etrafındaki noktalı pek oldukça pastaneden birine bırakın. Aşk tapınağına bir seyahat edin ve bunu bir öpücükle paylaşın! Efsaneye nazaran, tapınakta öpüşen çiftler daha kuvvetli bir aşk ve ilişki yaşayacaktır.

Niçin duygusal: Paris, aşk şehri!

Ne kadar duygusal: 5/5

Paris‘e ne zaman gidilir?: Bu büyüleyici kent, sene süresince ziyaret etmek için mükemmeldir.
Fransızcada “Seni seviyorum” nasıl söylenir: Je t’aime.

7- Las VegasLas Vegas

Las Vegas‘ta ne yapılır: Bellagio Çeşmesi‘nin güzelliğine tanık olun. Gece yaşamının keyfini çıkarın. Kalabalık kumarhanelerdeki ruleti denerken sevdiğinize sıkıca bağlanın.

Niçin duygusal: Las Vegas kendiliğinden duygusal dinlence jestleri için nihai destinasyondur.

Ne kadar duygusal: 1/5

Las Vegas‘a ne zaman gidilir?: “Talih” hissettiğiniz sürece hep yanınızda olacaktır.
Vegas‘ta “Seni seviyorum” nasıl söylenir: Vegasta olan Vegasta kalır… I love you

8- KilimanjaroKilimanjaro

Kilimanjaro şehrinde neler yapılır?: Kilimanjaro Dağı’na tırmanın ve çevresindeki doğaya, bilhassa de fil sürülerindeki çarpıcı sahnelere şahitlik edin. İnanıyoruz ki Pamuk Prensesi daha çok seveceksiniz.

Niçin duygusal: Afrika‘daki en yüksek zirveye tırmanacaksınız. Bu başarıyı sevdiğin kişiyle paylaşmaktan daha iyi ne olabilir ki?

Ne kadar duygusal: 2/5

Kilimanjaro‘ya ne zaman gidilir?: Serüven havadayken!
Swahili dilinde “Seni seviyorum” nasıl söylenir: Nakupenda.

9- Venedik, İtalyaVenedik, İtalya

Venedik‘te ne yapmalı: Kentte var olan 350 köprünün üstünde yürümeni tadına varın. Yürürken zarif binaların kanal sularına yansımasını hayranlıkla izleyin. Saint Peter Bazilikası‘nın zenginliklerinin keyfini çıkarın ya da renkli Burano adasına gidin. Kalan süre var ise, niçin Casanova‘nın ayak izlerini takip etmiyor ve aşk maceralarının yerlerini keşfetmiyorsunuz?

Niçin duygusal: Yüzen bir gondol ve kanal şehri, duygusal bir tatilin özüdür! Aslen, sanki bu kent rüya ile gerçeklik içinde asılı duruyor. Bu şehrin güzelliği sizi ve eşinizi baştan çıkarmak için zamanı kollayacaktır.

Ne kadar duygusal: 3/5

Venedik‘e ne zaman gidilir?: Aşkını ne zaman ilan etmek istersen…
İtalyancada “Seni seviyorum” nasıl söylenir: Ti amo.

10- Honolulu, HawaiiHonolulu, Hawaii

Honolulu‘da ne yapmalı: Foster Botanical Gardens‘ın banklarından birinde hayatı öpüşerek paylaşın. Sonrasında bir plaj partisine katılın ve rahatlayın.

Niçin duygusal: Güzel gün batımı… ufukta uzanan bozulmamış plajlar… tropikal sular; Honolulu dinlendirici ve bir duygusal kaçamak için güzel bir yer.

Ne kadar duygusal: 3/5

Honolulu‘ya ne zaman gidilir?: Balayı için güzel bir yer.
Hawaii dilinde “Seni seviyorum” iyi mi söylenir: Aloha Au Ia’oe.

Bunlar bizlere göre dünyanın en duygusal yerleridir… Ama kişilere göre değişen ve sizin ziyaret ettiğiniz en duygusal yerin neresi olduğunu bilmek isteriz. En güzel tatiller ve duygusallıklar.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu