Doğamız

Yeşil Göl – Yürüyüş Cenneti – Tragöß – Styrian – Avusturya

Yeşil Göl – Yürüyüş Cenneti – Tragöß – Styrian – Avusturya … Sonbaharda su seviyesi yavaş yavaş azalıyor. Kışın, gölün suyu neredeyse tamamen kaybolur. Doğrudan gölün etrafında bir yol var. ayrıntılar hayaldefterim de…

Yeşil Göl – Yürüyüş Cenneti – Tragöß – Styrian – Avusturya

Avusturya’daki Yeşil Göl eşsiz ve görülmesi gereken bir yer! “Alplerin Karayipleri” kristal berraklığında suya ve eşsiz turkuaz rengine sahiptir. Bir vadide yer alan ve yüksek dağlarla çevrili göl, Mayıs ayında çevredeki dağ yamaçlarında kar erimesinin başlangıcı ile doldurulur. Bu aynı zamanda gölü ziyaret etmek için yılın en iyi zamanı. Su soğuktur (5 ila 6 ° C) ve su seviyesi sezona bağlıdır. Yaz başında yaklaşık 10 m’lik en yüksek seviyeye ulaşır. Ardından, banklar, ağaçlar, çayırlar, yollar ve bir köprü, gerçek dışı görünen bir sualtı parkına batırılır.

Çok açık olduğu için suda olağanüstü yüksek görünürlük 50 metreye kadardır. Ashton Kutcher bile Styrian Tragöß’te Yeşil Göl’ün hayranı olarak çıktı. Sonbaharda su seviyesi yavaş yavaş azalıyor. Kışın, gölün suyu neredeyse tamamen kaybolur. Doğrudan gölün etrafında bir yol var. Rahatlamak istiyorsanız, banklarda oturabilir veya hemen sahilde bir çayırda uzanabilirsiniz.

Tragöß Green Göle nasıl gidilir?

Graz’dan Yeşil Göl’e arabayla bir saatten biraz daha uzun bir sürede ulaşılabilir. Viyana’dan yaklaşık iki saat. Bir otoparktan, göle ulaşıncaya kadar yaklaşık 20 dakika yürüyerek asfalt bir yolu takip edin. Yürümek istemiyorsanız, atlı araba servisini kullanabilirsiniz!

Sadece Yeşil Göl değil, aynı zamanda Tragöß köyü de görülmeye değer. Alan birçok büyük yolları ile gerçek bir yürüyüş cenneti. Zenz Freizeitsee adında bir eğlence gölü de vardır. Yeşil Göl’ün aksine suyu yazın 26 santigrat dereceye ulaşır ve sizi yüzmeye, sörf yapmaya ve tekne gezintisine davet eder. Su mükemmel bir su kalitesine sahiptir ve sahilde uzanacak güzel bir çim bulacaksınız. Kamp yapmakla ilgileniyorsanız, Tragöß kesinlikle kamp tatiline değer, çünkü kamp doğrudan güzel eğlence gölünde yer alır ve tüm yıl boyunca açıktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı