Gez-Gör

Pembe Göller ülkesi Avustralya’nın dünya harikası gölleri

Pembe Göller ülkesi Avustralya’nın dünya harikası gölleriHutt Lagoon, bölgenin en canlı cazibe merkezlerinden biridir. Mevsime, günün saatine ve bulut kapsamına bağlı olarak, bu göl kırmızıdan pembeye ve hatta leylak moruna dönüşür. ayrıntılar hayaldefterim de…pembe göller Avustralya

Pembe Göller ülkesi Avustralya’nın dünya harikası gölleri

Avustralya, doğal güzelliklerin engin ülkesi, birkaç inanılmaz doğa harikasından daha fazlasına sahiptir. Avustralya’nın pembe gölleri çok güzel ve çok şaşırtıcıdır.

Güney Avustralya’nın dışından Batı Avustralya kıyılarına kadar, ülkenin görülmesi gereken pembe gölleri.

Hillier Gölü, EsperanceHillier Gölü, Esperance, Batı Avustralya yakınında

Batı Avustralya’nın Recherche Takımadaları’nda bulunan Orta Ada’daki Hillier Gölü, Esperance’dan yaklaşık 130 kilometre (Perth’den sekiz saatlik sürüş mesafesinde). Gerçeküstü bir manzara; pembe göl, Hint Okyanusu’nun koyu mavi sularını, bir bariyer görevi gören yemyeşil bir orman şeridi ile komşu oluyor. Göldeki tekneyi görebiliyor olsanız da gösteri için en iyi yollardan biri doğal bir uçuşla havadan geliyor. Batı Avustralya’nın çeşitli kıyılarında renkli bir yolculuğa çıkın.

Hutt Lagoon, Mercan Kıyısı, Batı AvustralyaHutt Lagoon, Mercan Kıyısı

Kırmızı kayalıklarından parlak mavi sulara kadar, Batı Avustralya’nın Mercan Kıyısı, ülkenin herhangi bir yerinde bulunan en canlı renklere sahip doğanın bir kısmına sahip olmasıyla bilinir. Perth’ün kuzeyinde altı saatlik sürüş mesafesinde yer alan Hutt Lagoon, bölgenin en canlı cazibe merkezlerinden biridir. Mevsime, günün saatine ve bulut kapsamına bağlı olarak, bu göl kırmızıdan pembeye ve hatta leylak moruna dönüşür. Renkli spektrumunun en iyisini yakalamak için sabah ortasında veya gün batımını ziyaret edin. George Gray Drive’da göle araba ile kolayca erişebilir.

eyre gölü, taşra Güney Avustralya

Eyre Gölü’nün solgun pembeleri, portakalları ve sarıları, Güney Avustralya’daki taşraların geniş manzaralarını özetliyor. Adelaide’den altı saatlik bir sürüş veya 1.5 saatlik bir uçuş bulunan göl, genellikle bir tuz tavasıdır ve Avustralya güneşinde parıldayan kör beyaz tuz ovalarıdır. Çarpıcı bir manzaradır, ancak göl su ile akarken birkaç yılda bir farklı bir güzelliğe dönüşür. Sel gelişen yeşillik, kuş sürüsü ve bir göl pembe ve turuncu rüya gibi tonları getirdi. Bu çöl vahası havadan en iyi şekilde tecrübe edilir; bu unutulmaz doğa harikasına tanık olmak için doğal bir uçuş rezervasyonu yapın.

Bumbunga Gölü, Clare Vadisi, Güney AvustralyaBumbunga Gölü, Clare Vadisi

Adelaide’ye arabayla iki saatten daha kısa bir mesafede yer alan Bumbunga Gölü, Avustralya’nın en kolay ulaşılabilir pembe göllerinden biri olmasının yanısıra, aynı zamanda en fotojeniklerinden biridir. Eflatun kıyıları, suyun tuzluluğuna bağlı olarak pembe, beyaz ve mavi tonları arasında hareket ederek amatör ve profesyonel fotoğrafçıları birbirine çekiyor. Birkaç çekim yaptıktan sonra Güney Avustralya’nın ünlü Clare Vadisine ulaşmak için bir saatten az sürün. Sevenhill Cellars ve Annie’nin Lane gibi ödüllü kiler kapılarından bölgenin bir bardak imzasıyla susuzluğunuzu azaltın.

MacDonnell Gölü, Eyre YarımadasıMacDonnell Gölü, Eyre Yarımadası, Güney Avustralya

Pembe, mavi ve yeşilin zıt renkleri MacDonnell Gölü olan çarpıcı sahneyi yaratır. Güney Avustralya’nın nefes kesici Eyre Yarımadası’nda bulunan MacDonnell Gölü, yüksek tuz konsantrasyonu nedeniyle ülkenin en yoğun pembe göllerinden biridir. Yolun sonundaki Cactus Beach’i keşfetmek için sakızla renklendirilmiş MacDonnell Gölü ve komşu mavi-yeşil suları arasındaki ultra Instagramlanabilir yolu takip edin. MacDonnell Gölü’nün güzelliğini içtikten sonra, Coffin Körfezi’ne yolculuğunuza devam ederken Avustralya’nın en taze deniz ürünlerinden bazılarını yiyin.

Hart Gölü, Woomera, Güney AvustralyaHart Gölü, Woomera

Güney Avustralya’nın görünüşte sonsuz taşkın bölgesinde yer alan Hart Gölü, gece de gündüz olduğu kadar güzel. Bu sığ pembe göl, pastel suyun altında tuz kristalleri oluşturan yüksek bir tuz konsantrasyonuna sahiptir. Taşradaki izolasyonu inanılmaz bir yıldız bakışına yol açar, ancak tuz güneşte parıldadıkça göl aynı derecede etkileyicidir. Hint Pasifik’teki Hart Gölü’nü, Sydney ve Perth arasında dünya standartlarında bir tren yolculuğu ya da taşra yoluyla Explorer’ın yolculuğunu görün.

Pembe Göller, MilduraPembe Göller, Mildura, Victoria yakınlarında

Murray-Sunset Milli Parkı, yıldızlı geceler ve engebeli manzaralar getiriyor, ancak en ilginç hazinesi Pembe Göller. Kuzeybatı Victoria’nın geniş ve vahşi manzarasında, Melbourne’den yaklaşık beş saatlik bir sürüş mesafesinde bulunan bu göller, parlak pembeden parlak beyaza dönüşür ve bulutlu günlerde en canlı olma eğilimindedir. Burada bir günden fazla kalmayı planlayın; parkın Pink Lakes yakınındaki harika yürüyüş parkurları ve kamp alanları bulacaksınız. Yürüyüşçüler, tamamlanması yaklaşık iki saat süren Kline Doğa Yürüyüşü’nü seveceklerdir. Alternatif olarak, baştan sona sadece 45 dakika süren Becking Gölü Doğa Yürüyüşüne çıkın.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu