Gez-Gör

Avrupa seyahatinde büyüleyici Noel pazarlarını görün

Avrupa seyahatinde büyüleyici Noel pazarlarını görün … Noel ışıkları ve dekorasyonlarıyla ışıldayan metropoller, sokaklarda şarkılar söyleyen insanoğlu, her süpermarket ve mağazanın raflarında şenlikli ikramlar ve oyuncaklar ve normal olarak Noel pazarları. ayrıntılar kent defterinde…avrupanın noel pazarları

Avrupa seyahatinde büyüleyici Noel pazarlarını görün

Noel günü yaklaşınca dinlence ruhumuzda yayılmaya başladı.

Noel ışıkları ve dekorasyonlarıyla ışıldayan metropoller, sokaklarda şarkılar söyleyen insanoğlu, her süpermarket ve mağazanın raflarında şenlikli ikramlar ve oyuncaklar ve normal olarak Noel pazarları.

Avrupa çapında bir seyahatte sizi tanıştırmak istediğimiz büyüleyici Noel pazarları var kıtada. Ve doğal olarak bu seyahate başlarken bizlere katılın isteriz.

Viyana Noel Pazarı, AvusturyaViyana Noel Pazarı, Avusturya

Kasım ayının ortasından başlayarak, ana karelerinin Noel’e kadar Viyana esrarengiz kış harikalar diyarına dönüştürülür, sıcak çikolata ezici aroması her adımda sizi takip eder.
Christkindlmarkt Belediye Sarayı Meydanı’nda (Rathausplats) kurulanların içinde düşünebileceğiniz derhal her şeyi bulabilirsiniz. Fırınlama ve mum yapımı benzer biçimde küçükler için planlanmış aktiviteler bile var. Kentin en işlek merkezinde oluşu tercih sebeplerinizden birisi olacaktır.

Ne zaman: 17 Kasım – 26 Aralık

Prag Noel pazarı, Çek CumhuriyetiPrag Noel pazarı, Çek Cumhuriyeti

Noel pazarları içinde Prag Avrupa’nın en cazibeli pazarlarından birisi. Bunlardan başlıcaları, Eski Kent Meydanı ve Wenceslas Meydanı’nda olabilir, sadece daha minik pazarları tercih ediyorsanız fazla acele etmeden, Havel’de bulunanları incelemenizi tavsiye ederiz.

De Çek Noel pazarlarında Züccaciye, ahşap oyunlar, kokulu mumlar, el yapımı takılar, seramikler, şapkalar, eşarplar, Noel ağaçları ve hatta kuklalardan oluşan eşyalar bulabilirsiniz.

Ne zaman: 1 Aralık – 6 Ocak

Münih Noel Pazarı, AlmanyaMünih Noel Pazarı, Almanya

Christkindlmarkt’in Marienplatz’daki açılış kutlaması, Avrupa’nın en güzellerinden biri.

Burada pişmiş elma, bademli erik benzer biçimde oldukça sayıda tatlı bulabilirsiniz. ”Kaiserschmarrn”Ve domuz yağıyla kızartılmış tatlılar.

Ne zaman: 27 Kasım – 24 Aralık

Zürih Noel pazarı, İsviçreZürih Noel pazarı, İsviçre

Zürih’in 4 değişik Noel pazarı var, en büyüğü sadece Zürcher Christkindlmarkt, konumlanmış Merkez istasyonu. 700 Swarovski kristali ile dev gibi bir Noel ağacına haizdir.

Niederdorf: Kendin-yap ve el sanatları pazarını arayanlar için buraya gidebilirsin. Çağıl sanatseverler için Europaalle ve Noel şarkıları dinlemek isteyenler için, Wedmühleplatz.

Ne zaman: 22 Kasım – 23 Aralık

Barcelona Noel Pazarı, İspanyaBarcelona Noel Pazarı, İspanya

En popüler Noel pazarı Barcelona’da… turrón ve neules: O Aziz Lucia Gotik mahallesinde bulabileceğiniz market. Minik büfeler, Noel ağaçları, süs eşyaları, el yapımı el sanatları ve hususi ürünlerden her şeyi satar.
Ek olarak, her ikisi de Katalan doğuş sahnesinde kaçıramayacak süslemelerde, “caganer” ya da “cagatio” benzer biçimde yabancı birtakım figürinlere rastlayacaksınız.

Ne zaman: 30 Kasım – 23 Aralık

Floransa Noel Pazarı, İtalyaFloransa Noel Pazarı, İtalya

Işıklar, dekorasyonlar ve Alman Heidelberg kentinden yapılma ahşap evler içinde, Piazza Santa Croce pazarı, Floransa’da bir Alman Noel… Noel de Almanya’ya yolculuk etmek zorunda kalmadan kendinizi Almanya da hissedin.

Burada krakerler, Gluhwein (sıcak baharatlı şarap servis edilir) ve en sevdiğimiz Bavyera birası benzer biçimde geleneksel yiyecekleri bulabilirsiniz.

Ne zaman: 28 Kasım – 20 Aralık

Trento Noel pazarı, İtalyaTrento Noel pazarı, İtalya

Trento’nun Noel pazarı, Alpler’in en meşhur ve en popüler bölgelerinden biridir. Her kış, Fair Square, şekerleme, leziz yemekler, el işi biblolar, mumlar, çiçek aranjmanları ve öteki Noel konulu süs eşyaları satan kulübelerle dolu esrarengiz bir yere dönüşüyor.

Noel hediyelerinizi hala satın almadıysanız, esinlenmek için mutlaka doğru yer burası!

Ne zaman: 24 Kasım – 6 Ocak

Nürnberg Noel Pazarı, AlmanyaNürnberg Noel Pazarı, Almanya

Noel pazarı, varış takviminin ilk hafta sonu başlıyor ve Noel’in başlangıcını işaretlemek için büyük bir açılış yapacaklar! AlmanyaChristmas’ın en eski pazarlarından biridir. Noel fuarları ve uzun bir geçmişi ve geleneği vardır.

Eşi olmayan Noel oyuncaklar, Noel ağacı süsleri bulacaksınız. Oyuncak bebekler kurutulmuş erik ve kumaştan yapılma (lafda “Zwetschgenmännle“) Ve şehrin tipik baharatlı tatlıları (“Lebkuchen“).

Ne zaman: 30 Kasım – 24 Aralık

Dresden Noel Pazarı, AlmanyaDresden Noel Pazarı, Almanya

Almanya Noel pazarlarıyla ünlüdür. Her sene, dünyanın her yerinden milyonlarca insan Noel’i ziyaret etmeden haftalar önce ziyaret etmek için ülkeyi ziyaret eder. Strizelmarkt Dresden’de, kökenleri 1434’e dayanıyor. Avrupa’nın en eski ve en meşhur pazarlarından biridir. Altmarkt Meydanına konumlanmış bu pazar, geleneksel yemek ve içeceklerden el yapımı şenlikli biblolara ve öteki hediyelik eşyalara kadar her şeyi satın alabileceğiniz 250’den fazla kulübeden oluşmaktadır.

Ziyaret etme şansınız var ise Dresden senenin bu zamanında standları inceleyerek bir saat geçirin. Ne yapmış olursanız yapın, “Stollen” olarak malum geleneksel Noel pastasından bir parça denemeyi ihmal etmeyin.

Ne zaman: 28 Kasım – 24 Aralık

Valkenburg Noel Pazarı, HollandaValkenburg Noel Pazarı, Hollanda

Valkenburg’da Noel pazarı, nispeten yakın Maastricht, karşılaştığımız en orijinallerinden biri. Niçin diye soracak olursanız sebebi bir mağarada gizli.
Kent ek olarak Noel konulu etkinlikler düzenliyor, her Çarşamba ve Cumartesi günü yürüyüşler yapıyor.

Ne zaman: 16 Kasım – 23 Aralık

Strasbourg Noel Pazarı, FransaStrasbourg Noel Pazarı, Fransa

1570’ten beri Strazburg şehri Fransa büyük Christkindelsmärik’e ev sahipliği yapıyor. Christkindelsmärik Noel marketin her geçen sene büyüklüğü ve popülaritesi artmıştır. Komşu köylere kadar uzanmasına karşın, kentin katedralinin etrafındaki alan pazarın kalbi olmaya devam ediyor. Burada, her türlü bayram ve mahalli ürünü satan minik Alman ahşap evlerinin bir labirentini görebilirsiniz.
Sıcak şarap içmeden önce gitmeyin. Alsace bölgesinden geleneksel bir leziz yiyecek olarak bir parça flambee keki (flammkuchen) denemelisiniz.

Ne zaman: 23 Kasım – 30 Aralık

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu