Gez-Gör

Karlı mevsimde Türkiye’de tatil nerelerde yapılır

Karlı mevsimde Türkiye’de tatil nerelerde yapılır … Haydi görelim sayfalarımızda yurt dışında yer alan tatil bölgelerini sizlerin beğenisine sunmuştuk. Kış aylarında yurt içinde de oldukça güzel tatil mekanları bulunmakta. ayrıntılar kent defterinde…uludag

Karlı mevsimde Türkiye’de tatil nerelerde yapılır

Abant Gölü – BoluAbant - Bolu

Heyelanlardan oluşan ve deniz seviyesinden 1328 metre yüksekte bulunan Tatlısu gölü olan Abant Gölü haftasonu kaçamağı ve kış tatili üzerine uğrak noktalardan biri. İstanbul ve Ankara’ya kısmen yakın bir konumda bulunan Abant gölünde keyifli doğa yürüyüşleri ve fayton gezileri yapabilirsiniz. Aynı zamanda 6,5 km’lik gölün her bir köşesini keşfetmek için at kiralayabilir ve adım adım bu doğa mucizesi olan bölgeyi keşfedebilirsiniz. Özellikle orman ve ağaç türleri bakımından zenginliğe sahip olması burayı doğa ve havası bakımından tertemiz kılıyor. Sakin bir haftasonu geçirmek ve şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler için ideal bir yerdir.

Şavşat – ArtvinŞavşat - Artvin

Artvin‘in ‘sakin şehir‘ unvanlı Şavşat ilçesi, sonbahar renkleriyle konuklarına yağlı boya tabloları andıran görüntüler vadediyor. Şavşat denilince akla ilk olarak Sahara Milli Parkı içinde, ladin ve çam ağaçlarıyla çevrili Karagöl geliyor. Günübirlik gezilerin yanı sıra çevresindeki ormanlık alanlarda kamp yapma imkanı da bulunan Karagöl, temiz havası ve doğasıyla ziyaretçilerini mutlu ederken özellikle sonbaharda fotoğraf tutkunlarına eşsiz manzaralar sunuyor. Yavuzköy, Papart Vadisi, Kelebekler Vadisi, Arsiyan Yaylası gibi doğal alanların yanı sıra geçmişi 10’uncu yüzyıla dayanan Şavşat Kalesi, Tibet Kilisesi gibi tarihi mekanları da bulunan Şavşat, sonbaharda yeşilin onlarca tonunun yanı sıra sarı, turuncu, kırmızı ve kahverengi renkleriyle adeta yağlıboya tabloları andırıyor.

Sarıkamış – KarsSarıkamış - Kars

5 yıldır tanık olduğunuz festival, oldukça eğlenceli görüntülere sahne olmaktadır. Festival Ocak ayında Sarıkamış Kayak Merkezinde gerçekleştirilmektedir. Festivalde en sevilen etkinlik arasında kuşkusuz atla cirit gösterisidir. Kızak yarışı, karda güreş yapma da izleyicilerin dikkatini çekmektedir. Karda kaşar yuvarlama da festivalde renkli görüntülerin yaşanmasını sağlıyor.

Kartepe – KocaeliKartepe - Kocaeli

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden olan Kartepe, her kış sezonunda yerli ve yabancı kayak severlerin akınına uğruyor. Heybetli dağları, fotoğraflık manzaraları, gölleri, dereleri, tarihi merkezleri ile misafirlerini kendine hayran bırakan Kartepe gezilecek yerler, yenilecek yemekler, yapılacak aktiviteler konusunda dört dörtlük bir merkez.

Uludağ – BursaUludağ - Bursa

Kış tatilinin vazgeçilmez efsane yerlerinden birisidir. Genelde varlıklı ve ünlü şahsiyetlerin boy gösterdiği bir tatil merkezidir Uludağ. Ülkemizin en popüler ve hareketleri yerlerinden olan Uludağ, kayak yapmak isteyenler için ortak merkezlerdendir. Birçok konser ve etkinliğin kış aylarında yaşandığı Uludağ, kent merkezine sadece 1 saat uzaklıkta yer alır. Oldukça etkileyici pistleri ve doğa güzelliği ile Uludağ…

Palandöken – ErzurumPalandöken - Erzurum

Palandöken‘e geldiğiniz zaman elbette kayak yapmayı ihmal etmeyin deriz. Bununla birlikte telesiyeje binip manzarayı seyretmeyi ve karlar arasında yürüyüş yapmayı da unutmayın. Pek fazla bilinmez ama Palandöken aynı zamanda bir inanç turizmi merkezi. Bu nedenle Palandöken‘e gelmişken ilçe içerisinde yer alan türbeleri de ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Palandöken‘de ziyaret edebileceğiniz başlıca türbeler; Abdurrahman Gazi Türbesi, Pir Ali Baba Türbesi, Kümbetli Ahmet Baba Türbesi ve Maksut Efendi Türbesi.

Yedigöller – BoluYedigöller - Bolu

Yedigöller son yıllarda kış aylarında oldukça turist çekmektedir. Her bir gölün ayrı ayrı muhteşem manzarası ve güzelliği oldukça etkileyicidir. Huzur ve sessizliğin hakim olduğu bu bölgede tatil yapmak kafa dinlemek isteyenler için ideal bir konuma sahiptir.

Kapadokya – NevşehirKapadokya - Nevşehir

Doğal güzelliklerinin tabiat ile harmanlandığı Kapadokya, kış ayları içerisinde oldukça büyüleyicidir. Beyazlar içerisinde beyaz bir renge bürünen peri bacalarının içerisinde yer alan otellerde kalınabilir. Balon turu ile karlı tepelerin üzerinden geçmekte diğer eğlenceli yanlardan bir tanesidir.

Ilgaz Dağları – ÇankırıIlgaz - Çankırı

Kastamonu ile Çankırı arasında bulunan ve Batı Karadeniz‘in en yüksek dağlarından olan Ilgaz Dağı, doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini cezbediyor. Ilgaz bölgeye gelenlere unutulmaz bir tatil imkanı sunmaktadır. Ilgaz Kayak Merkezi, çam ağaçları arasında ziyaretine gelenleri doğasıyla, doğal güzellikleriyle büyülüyor. Kayak yaparken, doğayla da iç içe bir tatil imkanı sunuyor.

Ayder Yaylası – RizeAyder - Rize

Karadeniz’in cennet mekanı olan Ayder, kış aylarında da oldukça rağbet görür. Yaz kış demeden turistlerinde ilgisini çeken Ayder’de yaylaya çıkmak biraz cesaret işidir. Oldukça soğuk ancak temiz havasını almak her insana iyi gelir.

Kartalkaya – BoluKartalkaya - Bolu

Batı Karadeniz illerimizden Bolu’da ünlü Köroğlu dağları üzerinde yer alan Kartalkaya kayak merkezi her kış yerli ve yabancı kayak severlerin akınına uğruyor. En önemli kayak merkezlerimizden olan Kartalkaya’da 1850-2220 metre yükseklik kuşağı üzerinde tatilciler kış sporlarının tadını çıkarıyorlar. Günübirlik ve hafta sonu turlarının merkezi olan Kartalkaya, misafirlerine dağ manzaraları, her seviyeden pistler, lüks odalar, açık büfe köy kahvaltıları, sucuk ekmek partileri, konserler ve daha pek çok imkan sunuyor. Bavulunuzu hazırlayın, Kartalkaya’da bir gün değil, en az 1 hafta belki de bir ay geçireceksiniz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu