Gez-Gör

Waitomo Glowworm Mağaraları – Waitomo – Yeni Zelanda

Waitomo Glowworm Mağaraları – Waitomo – Yeni Zelanda … Dünyaca ünlü ve hem yerel hem de denizaşırı ziyaretçiler için bir mıknatıs olan mağaralar Yeni Zelanda tatil istek listesinde yüksek bir yer tutmaktadır. ayrıntılar hayaldefterim de…

Waitomo Glowworm Mağaraları – Waitomo – Yeni Zelanda

Waitomo bölgesi, unutulmaz turistik yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Binlerce sihirli ateş böceğinin altında dünyaca ünlü tekne yolculuğunun tadını çıkarın ve 125 yılı aşkın kültürel ve doğal tarihin bir parçası olun. Uzman rehberlerden yardım alın ve sizi mağaraların tarihi ve jeolojik önemini paylaşarak bu harika ortamı yakalayın.

Dünyaca ünlü ve hem yerel hem de denizaşırı ziyaretçiler için bir mıknatıs olan Waitomo Glowworm Mağaraları, Yeni Zelanda tatil istek listesinde yüksek bir yer tutmaktadır.

Yüksek kızdırma kurtları popülasyonu ile ünlüdür, ancak bundan çok daha fazlası var! Bir bölge olarak Waitomo, ününü yeraltı manzarasının saf güzelliği ve ölçeği üzerine inşa etti. Ancak, yer üstünde diğer Waitomo rekreasyonel arayışları neredeyse etkileyici.

Waitomo Yeni Zelanda’daki dünyayı keşfedin

Burada zaman daha fazla. Büyüyü, harikayı ve macerayı tek bir yerde keşfedin – burada yaşayan insanlar için çok özel bir yer. Waitomo, iki bölümden oluşan bir Maori kelimesidir, su anlamına gelen ‘Wai’ ve giriş veya delik anlamına gelen ‘tomo’. Waitomo, ‘yerdeki deliğe akan dere’ olarak çevrilebilir. Bir bölge olarak Waitomo ününü yeraltı manzarasının saf güzelliği ve ölçeği üzerine inşa etti.

30 milyon yıl önce tüm Waitomo bölgesi denizin çok altındaydı. Bugün hem yerin üstünde hem de altında, Yeni Zelanda’nın ve dünyanın doğal tarihinde bir dönüm noktası dönemini açığa vuruyor.

Yerel halk bu yere bağlı, yaşayan bir varlık ve sağlayıcı olarak, mağaralarımız bizim ve toplumumuz için değerli bir taonga (hazine) olarak görüyor. Başlangıçta, gökyüzü babamız Ranginui’nin gözyaşları yere yağmur yağdı, yeryüzü papatuanuku için özleminin gözyaşları … bu damlacıklar, mağara sistemlerimizi oluşturmak için dünyadan akan perçin haline geldi … ve gökyüzü babamızın ve yeryüzü annemizin bu ayrılığı içinde karanlıktan çıkmaya başladık. Ama güneşin sıcaklığı ortaya çıkmadan önce, gecenin son ışığı ateşböceklerinin ışığıydı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu