Dekorasyon

Evimizin mutfağına yapacağımız tasarım ve modellere öneriler

Evimizin mutfağına yapacağımız tasarım ve modellere öneriler … Doğal malzemelerin sıcaklığını beyazın sadeliği ile buluşturan Kırsal mutfaklar, bu yıl mutfağını yenilemek isteyenlere ilham veriyor. ayrıntılar kent defterinde…mutfak modelleri

Evimizin mutfağına yapacağımız tasarım ve modellere öneriler

Birbirinden şık ve kullanışlı mutfak modelleri arasında Kırsal tarzdaki tasarımlar dikkat çekiyor. Doğal malzemelerin sıcaklığını beyazın sadeliği ile buluşturan Kırsal mutfaklar, bu yıl mutfağını yenilemek isteyenlere ilham veriyor. Eğer siz de dekorasyon tercihlerinizle uyumlu Kırsal mutfak dekorasyonu nasıl yapılır, öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Country Mutfak Dekorasyonu fikirleriKırsal Mutfak Dekorasyonu nasıl yapılır?

Mutfak dekorasyonunun karakterini belirleyen temel unsur, mutfak dolapları olarak karşımıza çıkıyor. Kırsal mutfak dolabı modelleri ise genellikle ahşap alternatiflerden oluşuyor. Bazı mutfak dolaplarında ahşabın doğal rengi kullanılırken, bazılarında beyaz tercih ediliyor. Ahşabın doğal dokusunu hissettiren, bu tarz mutfak dolaplarının kapaklarına en çok yakışan detay ise, abartısız lambiriler… Kırsal mutfak dekorasyonu için ihtiyaç duyduğun romantik havayı, sade ve şık bir lambiri detayı ile kolayca oluşturabilirsiniz. Mat ve koyu renklerle country mutfakBunun yanında kumaş seçimlerinde hasır, jüt ve keten gibi alternatiflere yönelerek mutfaktaki doğal dokuların etkisini güçlendirebilirsiniz. Ayrıca Kırsal mutfak masası için de dolap kapaklarının rengi ile uyumlu ahşap ürünlere yönelebilirsiniz. Mutfağının otantik atmosferini vurgulamak ve Kırsal dekorasyonun ruhunu yansıtan “yaşanmışlık” hissini artırmak için ikinci el ahşap yemek masası modellerine göz atabilirsiniz.

“Mat ve koyu renkler değerlendirilmeli”

Mobilya ve aksesuarların haricinde mutfağın genel görünümü açısından büyük bir önem taşıyan fayans seçimlerinde de Kırsal tarza uygun tercihler yapmalısınız. Bunun için mat ve koyu renkli alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Koyu renk fayansları tamamlamak içinse dolap kapaklarındaki kulp detayında da aynı rengi kullanabilirsiniz.

Ençok tercih edilen Country Mutfak AksesuarlarıEnçok tercih edilen Kırsal Mutfak Aksesuarları

Mutfak dekorasyonu tercihlerinde doğal görünümlü dekoratif raflar öne çıkıyor. Ahşap dokusu ile Kırsal mutfakların vazgeçilmezi olan bu rafların bazıları direkt olarak duvara monte edilirken; bazıları ise halatlarla birbirine bağlanıyor. Hem Kırsal hem de rustik bir atmosfer oluşturmak için kullanabileceğiniz bu aksesuarları, dilerseniz aynı tarzdaki aydınlatma elemanları ile tamamlayarak Kırsal mutfak dekorasyonuna uyumlu bir dokunuşta bulunabilirsin. Ayrıca mutfakta ihtiyaç duyduğun ek depolama alanları için de masif ahşaptan üretilen, birbirinden şık konsol modellerine göz atabilirsiniz. Özellikle ahşaptan yapılmış, ayaklı raf sistemleri bu anlamda işine yarayacaktır. Dilerseniz, çeşitli baharatları ve mutfak eşyalarını depolamak için bu tip ürünleri kullanabilirsiniz. Daha düşük bir bütçe ile bu tarzdaki bir mutfak dekorasyonunu tamamlamak isterseniz, ikinci el konsol modellerine göz atmayı unutmayınız.country mutfak çeşitleri

Kırsal Mutfak modelleri

Kırsal mutfak modellerinin genel tarzı belli olsa da değişen dekorasyon tercihlerine bağlı olarak bazı unsurlar popüler hale geliyor. Örneğin, ahşap tezgahlar… mutfakta Kırsal tarzı uygulamak isteyenler, beyaz mutfak dolaplarını meşe ve ceviz tonlarındaki ahşap tezgahlarla kombinleyerek hem modaya hem de Kırsal tarza ayak uyduruyorlar. Dolap kapaklarında ise, tek düze bir tasarım yerine lambiri ve karolajlı kapakların bir arada olduğu mutfak modelleri tercih ediliyor. Siz de mutfak dolaplarının genelinde lambiri detaylı, tezgah üstü dolapların bir kısmında ise karolajlı kapak kullanabilirsiniz.

Nostaljik mutfak

“Nostaljik etki yaratın”

Karmaşık biçimde iç içe geçmiş geometrik şekillerin formuna sahip ahşap aydınlatma elemanları ile Kırsal mutfak dekorasyonunu günümüze uygun şekilde zenginleştirebilirsiniz. Ayrıca, iç mekan bitkileri ile mekanın doğal atmosferini güçlendirebilirsiniz. Mutfak dekorasyonunda nostaljik bir etki yaratmak istiyorsanız, ikinci el mobilya ve aksesuarlarla en sevilen Kırsal mutfak modellerine yeni bir hava katabilirsiniz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu