Dekorasyon

LED Ürünlerle Bahçenizin aydınlatmasına önerilerimiz

LED Ürünlerle Bahçenizin aydınlatmasına önerilerimiz … Gündüzleri gün ışığı ile ışıl ışıl bir görünüme sahip olan bahçeler, geceleri işlevsel ve estetik bir aydınlatma kurgusuna ihtiyaç duyuyor. ayrıntılar kent defterinde…

LED Ürünlerle Bahçenizin aydınlatmasına önerilerimiz

LED ışıklarla bahçe aydınlatması

İç mekan dekorasyonunun yanı sıra yaşam alanının tarzını belirleyen bir diğer unsur ise bahçe dekorasyonudur. Peki, bahçe dekorasyonu sadece mobilya seçimleri ile mi sınırlı? Elbette, hayır! Bahçe dekorasyonunun en önemli kısmını şüphesiz, “bahçe aydınlatması” oluşturuyor. Gündüzleri gün ışığı ile ışıl ışıl bir görünüme sahip olan bahçeler, geceleri işlevsel ve estetik bir aydınlatma kurgusuna ihtiyaç duyuyor. Öyleyse, kullanışlı bir bahçe aydınlatması nasıl olmalı? Bahçe ışıklandırmasında hangi ürünler nasıl kullanılır? İşte size bu soruların cevaplarını vermeye çalıştık…

“LED ürünlerle Bahçe Aydınlatması”

Bahçe aydınlatması LED teknolojisi ile çok farklı şekillerde kurgulanabilir. Örneğin; merdiven basamakları, yürüyüş yolu gibi alanlarda zeminde aydınlatma sağlayan LED ürünleri kullanabilirsiniz. Bunun yanında bahçe duvarlarında LED ışıklarla birbirinden şık dekoratif tasarımlar yapabilirsiniz. Zeminden yukarıya doğru ışık veren şerit LED’leri kullanarak sarmaşıklarla zenginleştirilmiş bir bahçe duvarını yumuşak bir ışıkla zenginleştirebilirsiniz.

Dekoratif bahçe aydınlatması“Dekoratif ve kullanışlı Bahçe Aydınlatma aplikleri”

Tıpkı iç mekan aydınlatmasında olduğu gibi bahçe aydınlatması için de dekorasyon tarzına uyumlu armatürler kullanmanız gerekir. Bunun için seçeceğiniz bahçe aydınlatma aplikleri, dekoratif fenerler, sokak lambaları ve diğer bahçe aydınlatma armatürleri ile bahçenin dekorasyon tarzı arasında ilişki kurmaya özen göstermelisiniz. Örneğin, bohem bir stil oluşturmak istiyorsanız otantik tarzdaki ikinci el bahçe aplikleri ile duvarlarınızı süsleyebilirsiniz; salaş bir hamak, makrome detaylar, renkli koltuklar ve bambu mobilyalarla havalı bir bahçe dekorasyonuna imza atabilirsiniz. Bahçenizde öne çıkarmak istediğiniz alan hangisiyse, bu alanda bahçe apliklerini simetrik bir şekilde yerleştirerek son derece şık ve işlevsel bir aydınlatma uygulayabilirsiniz. Oturma alanı sizin için önemli ise, koltukların arkasında kalan duvar yüzeyini dekoratif apliklerle aydınlatabilirsiniz. Ya da havuz kenarındaki boş bir duvarı, doğal taş ile kaplatıp dekoratif apliklerle süsleyerek bahçenizde muhteşem bir görüntü oluşturabilirsiniz.Yaratıcı fikirlerle bahçe aydınlatması

“Bahçe Aydınlatması için yaratıcı kendin yap fikirleri”

Bahçe dekorasyonuna renk katacak, bütçe dostu öneriler arıyorsanız bu “kendin yap projeleri” tam size göre… Kendi başınıza yapabileceğiniz rengarenk aydınlatma armatürleri ile harika sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte, kolay malzemelerle bahçe aydınlatması yapımı için size birkaç önerimiz:

Cam kavanozlarla bahçe aydınlatması1- Evde biriken Cam Kavanozları değerlendirin

*-Evde biriken salça, turşu, mayonez, reçel, zeytin vb. kavanozlarının dış etiketlerini soymakla işe başlayın.
*-Tamamen saydam hale gelen kavanozları istediğiniz renkte cam boyası ile renklendirin.
*-Hazır satılan duyları bu kavanozların içine yerleştirebilmek için kavanoz kapaklarında uygun delikler açın.
*-Duyları kavanozların içine sarkıttıktan sonra, farklı renklerdeki kavanozları bir araya getirerek dilediğiniz gibi bir aydınlatma elemanı tasarlayabilirsiniz. Bu tasarımı bahçedeki ağaçların dallarına, verandanın tavanına veya bahçe duvarlarına asarak kullanabilirsiniz.

2- Japon Fenerlerini zenginleştirinJapon Fenerleriyle bahçe aydınlatması

Bahçe aydınlatması için sık tercih edilen Japon Fenerlerini sade bir görünümden kurtarmak için küçük müdahalelerde bulunabilirsiniz. Böylece onları, gösterişli birer aydınlatma ürününe dönüştürebilirsiniz. Bunun için krepon kağıtlarını kullanarak farklı çalışmalar yapmayı deneyebilirsiniz. Basit bir örnek istiyorsanız, seçtiğin renkteki krepon kağıdından 7 cm çapında daireler kesip; bu daireleri Japon Fenerinin etrafına yapıştırmayı deneyerek ve katmanlı bir görünüm yaratabilirsiniz.

pilli LED lambalarıyla bahçe aydınlatması3- Yılbaşı ışıklarını ve pilli LED lambaları kullanın

*-Kendin yap aydınlatma projelerinin vazgeçilmez elemanlarından olan yılbaşı ışıklarını, bahçe duvarlarına veya ağaçlara dolayabilirsiniz. Ya da cam kavanozların içine bu ışıkları yerleştirerek kendi aydınlatma armatürünüzü tasarlayabilirsiniz.

*-Mum şeklindeki pilli LED lambaları ise tek başına kullanabileceğiniz gibi; Japon Feneri, şamdan ve kavanoz gibi farklı ürünlerin içine yerleştirerek de değerlendirebilirsiniz.

*-Bahçe aydınlatması için bunların haricinde kullanabileceğin ürünler de mevcut. Örneğin, bahçe fenerleri ve solar aydınlatma çözümlerine göz atabilirsiniz. İlkbahar ve yaz akşamlarında, bahçe keyfine gündüzleri kaldığın yerden devam etmek istiyorsanız, bahçe aydınlatmasına önem vermeniz gerektiğini unutmayınız…

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu