Dekorasyon

Yazlık evinize yapacağınız dekorla ilgili önerilerimiz

Yazlık evinize yapacağınız dekorla ilgili önerilerimiz … Şehrin bunaltıcı atmosferinden uzaklaşmanı sağlayacak, huzurlu ve keyifli bir yazlık ev dekorasyonu nasıl yapılır, öğrenmek istiyorsanız sizin için derlediğimiz bu püf noktaları… ayrıntılar kent defterinde…yazlik ev dekorasyon renkleri

Yazlık evinize yapacağınız dekorla ilgili önerilerimiz

Yıllara damgasını vuran yazlık ev dekorasyon tercihlerini keşfetmeye var mısınız? Şehrin bunaltıcı atmosferinden uzaklaşmanızı sağlayacak, huzurlu ve keyifli bir yazlık ev dekorasyonu nasıl yapılır, öğrenmek istiyorsanız sizin için derlediğimiz bu püf noktalara ve yazlık ev dekorasyon fikirlerine göz atınız…

-Bambu mobilyalarla bohem tarzda yazlık ev dekorasyonu

Farklı tarzların harmanlandığı eklektik dekorasyon, dekorasyon akımları arasında yıldızı parlayan akımlardan birisi. Dilerseniz siz de bu akıma kapılıp, modern formlarla etnik desenlerin buluştuğu bohem stili, yazlık ev dekorasyonunda uygulayabilirsiniz. Bunun için bambu mobilyalardan yararlanarak doğal ve huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz. İşte, bambu mobilyalarla bohem tarzda bir yazlık dekorasyonu yapmanızı sağlayacak ipuçlarımız:

yazlik ev dekorasyonu bambu*-Bambu masa – sandalye takımlarını beyaz oturma ve sırt minderleri ile tamamladıktan sonra etnik desenlere sahip kırlentlerle süsleyebilirsiniz.
*-Yazlık evinizin balkon, bahçe ve teras gibi bölümlerinde bambu salıncak kullanabilir; aynı malzemeden üretilmiş modern ve hafif bir sehpa ile mekanda bütünlük sağlayabilirsiniz. Bu kombini bohem tarza uygun hale getirmek için sehpa üzerinde retro etkisi yaratacak ikinci el aksesuarlara yer verebilirsiniz; zeminde ise etnik desenlerle bezenmiş şık bir kilim kullanabilirsiniz.

Yaz temasına uyum sağlayan doğal ve salaş yazlık ev dekorasyon fikirleri için, çeşitli kendin yap projelerine göz atabilirsin. Örneğin, bambu çubuklarını kullanarak, yazlık ev dekorasyonu akımları ile uyumlu birçok farklı eşya üretebilirsiniz. Yatak başı, seperatör, çerçeve, sehpa, tabure ve kalemlik, bunlardan sadece birkaçı…Deve tabanı ve kaktüs yazlık ev dekorasyonu

-Deve tabanı ve kaktüs akımını yazlık ev dekorasyonunda gör

Yeni bir akım olan deve tabanı ve kaktüs desenleri; doğal, huzurlu ve modern yazlık ev dekorasyonları için adete biçilmiş birer kaftandır. Üstelik, pek çok eşyada desen olarak yer verebileceğiniz bu bitkileri dilerseniz, yazlık evinizde kendiniz de yetiştirebilirsiniz. İşte, deve tabanı ve kaktüs deseni ile yapabileceğiniz yazlık ev dekorasyon örnekleri:

*-Modern bir koltuk takımı üzerinde deve tabanı ve kaktüs desenlerine sahip kırlent modellerini kullanmakla işe başlayabilirsiniz.
*-Duvara asacağınız tablolarda bu bitkilerin illüstrasyonlarına yer verebilirsiniz; desene uygun olarak kesilmiş ahşap panolarla duvarları süsleyebilirsiniz.
*-Halı, perde, masa örtüsü, yatak örtüsü ve runnerlarda da deve tabanı desenli ürünleri tercih edebilirsiniz.

antika ve eski mobilyalarla yazlık ev dekorasyonu-Bütçe dostu yazlık ev dekorasyonu önerilerimiz

Yazlık ev dekorasyonu için ayıracak fazla bütçeniz yoksa üzülmeyin. İkinci el mobilya ve aksesuarlarla yazlık evinizi ekonomik bir şekilde dekore edebilirsiniz. Neredeyse hiç kullanılmamış mobilyaların yanı sıra antika görünümüne sahip vintage aksesuarlarla yazlık evinize nostaljik dokunuşlarda bulunabilirsiniz.

Mevcut yazlık evinizi yeni akıma uygun olarak daha estetik bir hale getirmek istiyorsanız, eskimiş porselen tabaklarınızı birer duvar aksesuarı olarak değerlendirebilir; bu yılın en sevilen duvar dekorasyonu yeni akımına kolayca uyum sağlatabilirsiniz.

Benzer bir uygulama ile eskimiş tava, tencere ve kupalarını çeşitli aparatlarla duvara veya tavana asarak yazlık evinizin mutfak dekorasyonunda farklı bir konsept oluşturabilirsiniz.

Yazlık ev dekorasyon tercihleriniz ile birbirinden şık tasarımlar yapabileceğiniz gibi dilerseniz de, eski mobilya ve aksesuarları tercih ederek, değişen modaya kolayca uyum sağlayabilen, uzun ömürlü bir yazlık ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu